בתשובה לשוקי שמאל, 06/07/09 16:48
להחזיר את הכסף 515439
נראה לי שעכשיו תהיה הסכמה כללית שדווקא צריך להחזיר משהו: את פרס ספיר לתהומות הנשיה.
להחזיר את הכסף 515442
לפני שבוע שלחו שני שרים לשעבר למאסר. זה עוד לא אומר שצריך לבטל את הדמוקרטיה. כמובן שאם מלכתחילה התנגדת לדמוקרטיה, כל בעיה היא עילה לביטולה.
להחזיר את הכסף 515451
אני פשוט לא רואה איך מפעל הפיס יוצא בצורה סבירה מהבלגן הזה, אחרי ההחלטה לבטל את מתן הפרס ולפזר את חבר השופטים. כל ספר שייבחר וכל הרכב שופטים יהיה תחת ביקורת ואולי מתקפה, נתינת הפרס לחילו שוב לא באה בחשבון ונתינתו למישהו אחר תעלה טענות שהוא נשלל מחילו שלא כדין -
בקיצור, מצבם ביש.
להחזיר את הכסף 515453
אני לא רואה רע בכך שמפעל הפיס מנסה לייצר פרס יוקרתי. השנה היתה פדיחה. שיבטלו, יחליפו את חבר השופטים וימשיכו הלאה בשנה הבאה. אם כמה שופטים סרחו לא סוגרים את בתי המשפט בארץ, נכון? חבר השופטים החדש יצטרך לעבוד קשה כדי לבנות מוניטין מחודש, אבל מכאן ועד דפיטיזם גמור הדרך ארוכה.
להחזיר את הכסף 515444
למה? זוהי הפונקציה החיובית של פרסים ספרותיים. מעניין בכמה עלו המכירות של ספרי אלון חילו בעקבות שערוריית פרס ספיר. המחבר הזה, כבר לא ימחק מן ההיסטוריה הספרותית של מדינת ישראל.
אגב, קראתי את ספרו של גדי טאוב "אלנבי" ודבר אחד בטוח: טאוב יודע לכתוב. מרגע שפותחים את הספר קשה להניח אותו. יחד עם זאת לא בטוח שהוא יוצא טוב מהשוואה עם ספרים דומים (למשל שירת התליין של נורמן מיילר או יומנו של גנב של ז'אן ז'נה). מעניין אותי מה דעתם של קוראים אחרים.
להחזיר את הכסף 515447
קראתי את אנלבי פעמיים, ועוד לא החלטתי מה אני חושב על הספר הזה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים