פדופיליה - עידכון 52966
יוזמת חקיקה: קיצור מאסר לפדופילים שיעברו טיפול. http://www.haaretz.co.il/hasite/pages/ShArt.jhtml;?i...
פדופיליה - עידכון 52967
האם ההגדרה הרפואית של פדופיליה תופסת גם לגבי מעשים שמבצעים קטינים? (או לא-בגירים מינית?)
פדופיליה - עידכון 52970
מתברר שלא. לא ידעתי זאת בזמן שכתבתי את ההודעה הקודמת. על פי ההגדרה של DSM IV, ההגדרה דורשת שבן 16 ומעלה יימשך לילד, כשהפרש הגילאים ביניהם הוא 5 שנים ומעלה: http://www.psych.org/public_info/pedfacts2.pdf
פדופיליה - עידכון 52968
מדכא יצר או מדכא חיים?

הכתבה הזכירה לי את התפוז המכאני באופן מרגיז.
פדופיליה - עידכון 52971
מדוע? אלכס ב"תפוז המיכני" הוא בן 15, ומבצע מעשי אונס בנשים בגילאים שונים. אינני זוכר קטע פדופילי בספר (או בסרט).
פדופיליה - עידכון 53014
לא בגלל הפדופיליה כמובן, אלא בגלל הטיפול.
פדופיליה - עידכון 53024
איך הטיפול מזכיר לך את תפוז מכני? הרי בתפוז, נוצרה אצל אלכס התנייה מנטלית בין יצר מיני לבין כאב - כלומר, היצר המיני עדיין קיים, אבל הוא הופך לדבר מכאיב, כלומר עונש פרפטואלי. הטיפול שמציג לנגנטל הוא בדיוק כמו תרופות הרגעה לחולי נפש - זה גורם ליצר להעלם לחלוטין. כמובן שיש מקום לשאול האם התרופות משפיעות מעבר לדיכוי היצר הזה (כמו שסירוס כלבים, ואני מניח שגם בני אדם, גורם לדכדוך ואף דכאון), ואז החוק הוא בעייתי.
פדופיליה - עידכון 53047
פדופילים מקבלים כבר את הטיפול הזה. השאלה היחידה היא אם יש להבדיל בין עונשם של אלה המסכימים לקבל את הטיפול לבין אלה שאינם מסכימים לקבל אותו.

הפדופיל מקבל את הטיפול לא רק כדי להימנע מהעונש. תחושת הפדופיל לאחר שהוא מבצע את האקט יכולה להיות תחושת השפלה גדולה מאד. הדימוי העצמי שלו הוא נמוך. יש פדופילים הנמצאים מחוץ לכתלי הכלא, ויש להם מאבק יומיומי בנטייתם הפדופילית (שהרי פדופיל הוא מי שנמשך לילדים, ולא רק מי שמבצע מעשים מיניים בילדים). הטיפול המוצע עוזר להם מאד.

הרעיון המוצע יכול להיות בעייתי, משום שפדופילים יוכלו לטעון שהם נענשים בשל מחלה גופנית, שאין להם שליטה עליה. טיעון דומה קיים אצל מכורים למיניהם. עם זאת, דומני שניתן לטעון כנגדם כי המשיכה המינית לילדים היא אמנם מחלה, אולי אפילו גופנית, אך מימוש הנטיה הוא עבירה שאינה מחוייבת המציאות. הטיפול התרופתי מסייע להילחם ברצון לממש את הנטיה, אך ההימנעות הרצונית אפשרית גם בלעדיו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים