ובינתיים... 536667
בנושא לחלוטין לא קשור:

"הממשלה תחייב תלמידים במוסדות להשכלה גבוהה להתגייס ל"שיקום והעצמת תשתיות המורשת הלאומית" - כך נחשף הבוקר (ד') במעריב. על פי יוזמה חדשה של משרד החינוך, כל הסטודנטים הלומדים במוסדות הכפופים למועצה להשכלה גבוהה יחויבו להשתתף בשיעורים בנושא "מורשת העם והמפעל הציוני", בלי קשר להשקפותיהם הפוליטיות, דתם או תחום הלימודים שבו בחרו. התוכנית יוצאת הדופן אושרה זה מכבר בממשלה, וכעת עומלים במשרד החינוך על פרטיה.

בשנה האחרונה עלו מספר יוזמות ממשרד החינוך הנוגעות לחיבור למורשת, אך עד כה התמקדו יוזמות אלו במערכת החינוך היסודית והעל-יסודית בלבד. כעת , לראשונה, מתכוונים במשרד החינוך לחנך גם את מאות אלפי הסטודנטים באוניברסיטאות ובמכללות ברחבי הארץ.

התוכנית, שנמצאת בשלבי פיתוח ראשוניים, אושרה השבוע על ידי הממשלה כהמלצה במסגרת סעיף ב"מתווה הפעולה לשיקום והעצמת תשתיות המורשת הלאומית" שגיבש משרד ראש הממשלה.

"מומלץ להוסיף יחידות חובה בתוכנית הלימודים במכללות ובאוניברסיטאות בקורסים חוץ-חוגיים בנושא מורשת העם והמפעל הציוני", נכתב במסמך, שאושר באופן גורף על ידי שרי הממשלה. המשמעות היא ששיעור המורשת יהפוך לקורס חובה עבור כל סטודנט בישראל, בכל מוסד אקדמי. בנוסף, במסמך לא מופיעה כל הסתייגות בנוגע לסטודנטים ממגזרים לא-יהודיים, ולא נאמר בו אם גם הם יחויבו להשתתף בקורס החובה."
ובינתיים... 536668
במידה מסויימת עלה להם השתן לראש. לשר החינוך או ראש הממשלה אין סמכות לנהל את המוסדות האקדמאיים באמצעות חוזרי מנכ''ל, יש גוף הנקרא מל''ג.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים