בתשובה לאפופידס, 22/02/10 20:59
מדע אלטרנטיבי 536759
דומני שהחלק הגרוע ביותר כאן הוא דוקא העניין הסביבתי.
התנגדות לתורת האבולוציה מטעמים בריאתניים נראית לי כמד אינטלגנציה פשוט ושימושי. אנשים נבונים אינם מפתחים התנגדות של איפכא מסתברא בתחומים בהם אינם מומחים. הם יכולים לגבש דעה לכאן או לכאן, אך מניחים את השיפוט הקטגורי לאלו שהם ממש מומחים בתחום. אני מכיר לא מעט אנשים דתיים שמחזיקים בתובנות סבירות לגמרי לגבי היחס בין דת למדע. מי שמתעקש לחשב את היחס פאי על פי הנאמר בספר מלכים רק מגלה את קלונו ברבים. ככל הנראה, האיש האמור לפקח על הוראת המדעים לילדי ישראל הוא חמור גרם קטן מן האיש שמינה אותו.

הבעיה בעניין הסביבתי נראית לי חמורה יותר. גם מי שחולק על נתונים ומגמות כמו ההתחממות הגלובלית, המסת הקרחונים, הדלדללות האוזון, חייב עדיין להודות שהידע ההיסטורי שלנו מלמד אותנו על הרגישות של חברות אנושיות (בפרט אלו המתקדמות יותר) לשינויי אקלים. יש הרבה מאוד דוגמאות לחברות שהתמוטטו לחלוטין בגלל שינויים אקלימיים. הגישה של המשך ההתעלמות מן המחיר האקולוגי של הפעילות האנושית והנחת כל עתיד החברה שלנו על תפילות ו''השם ירחם'' נראית לי לא אוילית אלא מגמה פוליטית של רשע טהור המשתלב יפה עם הזרמים הטאליבניים החשוכים של עולמנו.

העובדה שמדינת ישראל מצטרפת לאט לאט לכת המטורפת של אלו המטיפים שהאיידס אינו נגרם ע''י הוירוס אלא ע''י התרופות ושיותר ג'יפים בכבישים יביאו לפיתוח מהיר יותר של תחליפי אנרגיה היא מדאיגה, דוקא משום שקשה כל כך להסביר ולחשוף את הרשע הסמוי בזרמים האלו.
מדע אלטרנטיבי 537010
אני מסכים לחלק מן הדברים, אך איני מוצא כאן רשע וגם לא הצטרפות של ישראל לאיזשהו דבר, אלא רק שכל המוטה ע''י אידאלים קלוקלים, דבר הנפוץ אצל מי שאימצו אידאולוגיה מפורטת כלשהי (יהדות, איסלאם, מארקסיזם, שו''ח...) ותגובה של חברה בריאה כשאדם כזה נקלע למקום הלא נכון.
מדע אלטרנטיבי 540488
אפרופו "לחשוף רשע סמוי", ימים נאים עוברים על גרין פיס:

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים