רעיון מעוות שהיה לי 536806
"על פי הבדיקה, בתמונותיהם האמיתיות של הסוכנים בוצעו אי אילו שינויים - בין היתר בצבע העיניים, בקווי המתאר של השפה, בעצמות הלחיים, בגוון של העור ובגובה המצח - כך שמצד האחד השוואה בין התמונות לסוכנים בנמלי התעופה לא תעורר חשד, ומצד שני לא ניתן יהיה ללמוד מהתמונות כיצד נראה באמת הסוכן." (http://www.haaretz.co.il/hasite/spages/1152574.html)

אני חייב לספר שחשבתי על כך לאחר פירסום התמונות ואף חשבתי להעביר את הרעיון לגורמים המתאימים, למקרה שעדיין לא משתמשים בזה. הרעיון הוא שתוכנות לזיהוי פנים הן לפעמים מוצלחות יותר מאנשים לזיהוי פנים, ועל הרווח שבין יכולות זיהוי זה אלו ניתן כנראה לייצר משהו שיעבור פקיד הבודק את הדרכון, אך לא תוכנה יעודית.

הסיבה לכך היא שתוכנה מוצאת חוסר התאמות שלא יכולות לנבוע מעיוותים רגילים של תהליך צילום דרכון, בעוד שהקריטריונים לדימיון אצל פקיד העובר במהירות על המוני תמונות נמוכים הרבה יותר.
רעיון מעוות שהיה לי 536813
הערה: המטרה היא להקשות (לא למנוע לגמרי) על איתור הסוכנים באמצעות זיהוי פנים אוטומטי ע"י מצלמות המוצבות במקומות ציבוריים או באמצעות סריקת מאגרים, ולא למנוע ממכריהם לזהות אותם...
רעיון מעוות שהיה לי 536823
===כך עולה מבדיקה שביצע "הארץ"

זה כל מה ש"הארץ" מספר על הבדיקה שהוא ביצע. איך הם יכולים לדעת? יש להם את התמונות המקוריות של הסוכנים?
רעיון מעוות שהיה לי 536824
שאלה טובה. כפי שבסטטיסטיקה אפשר לעשות לגלות דברים מופלאים כמו גילוי זיופים במחקרים או איתור הממוצע האמיתי גם כאשר התוצאות שקיבלת מוטות בכוונה(!), כך גם בעיבוד תמונה ניתן לזהות שינויים שנעשו. בכ"ז אני מתקשה להבין כיצד נעשה הדבר עם תמונות באיכות אלו שפורסמו.
רעיון מעוות שהיה לי 536826
... ומדוע העיתון לא טרח לזרוק מילה על הבדיקה שהוא ערך לכאורה. נשמע כמו הדלפה למען עידוד המורל במוסד.
רעיון מעוות שהיה לי 536827
"הארץ" דואג לשמו הטוב של המוסד? אם זה נכון הרי שכל מרקם המציאות נפרם ויש לבחור בקונספט חליפי.
רעיון מעוות שהיה לי 536832
אל דאגה. שמירה על שמו הטוב של המוסד איננה בראש דאגותיו של ''הארץ''. אולם, עיתון צריך לשמור על ערוצי ההדלפות שלו, ולצ'פר אותם מדי פעם, במיוחד אם הוא השתכנע באמיתות הידיעה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים