בתשובה לטווידלדי, 28/02/10 10:46
נו, באמת, איזה מיתוס מטופש 536997
בא לך איזה דוקטור, שבכלל לא ברור איפה הוא שירת בצבא, ומקריץ לך איזה מאמר עם איזה עוזרת מחקר מנפאל (שדי ברור שהיא שונאת ישראל מלידה, כמו כל הגויים ימח שמם). בשורה התחתונה, יוצא המרצע מן השק: "בשורה התחתונה, למעט במישור החוף, ישראל הפכה בעשורים האחרונים למקום צחיח יותר" אחרי הכל, כמו שכולנו יודעים, וכמו שמסרד ההסברה מסביר לנו, http://www.masbirim.gov.il/i_myth.html ישראל היא לא מדבר. וכל המטרה של מאמר השנאה המתקרה "מחקר" הזה הוא לנסות ולגרום לישראלים התמימים לפקפק בשר התעמולה הנאור שלהם.
נו, באמת, איזה מיתוס מטופש 536999
גיחי.
נו, באמת, איזה מיתוס מטופש 537064
אני מבין שאנחנו כאן קצת בהומור ואני בא ומטרחן שוב עם ההתחממות הגלובאלית, אבל בכל זאת:

לאו דווקא המקומות שמתחממים "יותר" גם יסבלו יותר. אמנם ישראל מקום די חם באופן כללי, אבל עליית הטמפרטורה בישראל (או בחלקים מסוימים ממנה) אינה בהכרח דבר קטסטרופאלי.

חמור בהרבה יהיה הדבר באם השינוי הגלובאלי שעובר האקלים העולמי יגרום לשינוי לרעה (במקרה של ישראל הכוונה ב"רעה" זה "פחות") במשטר המשקעים.

בלי לדעת שום דבר ספציפי מה המודל חוזה, ההסתברות שהשינוי ה*לוקאלי* בישראל יהיה לרעה אינה גבוהה מההסתברות שהוא יהיה לטובה.

כך שאטחן לי ואטרחן לי שוב: הבעיה היא גלובאלית. הבעיה היא שהמקומות בהם השינוי יהיה "לטובה" לא ערוכים להפיק ממנו תועלת באותה המידה שהמקומות בהם השינוי יהיה "לרעה" יינזקו.

אנשים שחיים במקומות שייהפכו לא ראויים למגורי אדם ייהפכו לפליטים, ואנשים שחיים במקומות שייעשו מעט יותר ידידותיים לאדם לא בהכרח יזוזו הצידה וירוצו לעשות להם מקום (חוץ, כמו שכתבתי כבר, מההולנדים, להם תמיד יימצא מקום בעליות הגג שלנו)
נו, באמת, איזה מיתוס מטופש 537067
(ומה עם הדנים? להם לא יימצא מקום בסירות הדייג שלנו?)
נו, באמת, איזה מיתוס מטופש 537069
אני לא התלוצצתי, והבדיחה הדמגוגית של האלמוני לא הצחיקה אותי. בכל מקרה, בכתבה נטען במפורש שאנחנו הופכים למקום צחיח יותר (אם כי חלק מהבעיה, אפשר לנחש, נעוצה בעיור הגובר במישור החוף ולאו דווקא בגלובלי, אבל זה לא עוזר לי).

וההולנדים? הם לא רק החביאו את אנה פרנק, הם גם הסגירו אותה. אז ניתן להם להיכנס, אבל רק עד הברכיים?
נו, באמת, איזה מיתוס מטופש 591272
עם כל הכוונות הטובות, אני לא חושבת שההולנדי הממוצע, משהו כמו 1.85 ומעלה, יידחס לעליות הגג הקישוטיות של הבנייה החדשה בפרברי ישראל. מצד שני, בבנייה הישנה אפשר להשכיב אותו לאורך הבוידעם (אצלי יש לפחות 2 מטר כאלה בשני מקומות בדירה, רק פונים מתאימים ייענו).
נו, באמת, איזה מיתוס מטופש 591277
אם להולנדים תהיה בעיה, גם התל־אביבים יהיו בצרות, לא?

אולי הפתרון יהיה לאטום את תעלת סואץ ואת מיצרי גיברלטר?
נו, באמת, איזה מיתוס מטופש 591280
או, כמו שהציע שר החוץ שלי, להפציץ את סכר אסואן?
נו, באמת 591278
פעם, בביקור בתל אביב, קפצתי למסעדה ששמעתי שחבר עובד בה, הבחור שמח לראותנו, האכיל והשקה כיד המלך ולקינוח הציע לנו שאכטה, נכנסנו למטבח, טיפסנו על סולם לבוידעם וישבנו, היה שם מזרון, מאפרה, באנג, תיק וטלוויזיה.
נו, באמת 591281
מה היה בתיק?
נו, באמת 591289
ג'ינס? טריקו? כפכפים? לא כפכפים, הוא בטח נעל אותם.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים