בתשובה לJust Klil Neori, 21/01/02 10:38
אז... שלא יעבדו עליכם! 53734
אני חושב שבדצמבר עדיין היה מלכא בתפקיד. ובכל מקרה, היחסים הטובים הם דבר שלאורך כל הדרך מקבלים תשומת לב, וזה לא מסובך. על רקע העובדה שתפקידם של אנשי צבא הוא לראות צל הרי כהרים בכדי שלא להיות מופתעים בעתיד, הם מסמנים בדרך כלל את האפשרות הגרועה. הם גם מדברים במונחים של כח ומתעלמים ממונחים אחרים, בשל הפונקציה שהם ממלאים- אנשי צבא שתפקידם קודם כל להיות חזקים ולנצח. כל הסיפור הזה הפך אצלנו לסחרור שלכולם נוח להתעלם ממנו ולומר ''אין ברירה''.

למרות הנסיבות המקילות אני עדיין עומד על כך שבפועל מתנהלת לה ''מכונת שקר''. לא פעם היא בוטה (סיפור רפיח) ומודעת. בנוסף לכך, תפקידם של אנשים בתפקידים בכירים לנסות לראות את הטוב הכולל, לטווח רחוק, ובייעוד הזה הם לדעתי לא עומדים. כל יום דוחפים לנו בכותרות העיתונים הפחדות לזמן קצר מטעם ''מקורות בטחוניים'' כאלה ואחרים, והטווח הארוך אינו עולה לדיון אמיתי ומעמיק. זו אשמה כבדה בהתחשב במחיר היקר.
פה קבור הכלב או ועדת אגרנט 53743
"בין התוצאות המעשיות של דוח הוועדה היו, חיזוק כלי ההערכה של המוסד ושל מחלקת המחקר של משרד החוץ, כהשלמה לאלו של אמ"ן; מינוי יועצים לראש הממשלה לענייני מודיעין ולענייני ביטחון"
מתוך:
המלצה זו של ועדת אגרנט לא יושמה במלואה עד היום, וכתוצאה מכך אין אלטרנטיבה אמיתית להערכות של מערכת הביטחון.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים