בתשובה לאסף רומנו, 27/03/10 14:21
אמת בפרסום 538858
ציטוט מ"הארץ":
בהכרעה תקדימית, הוציא אתמול בית המשפט העליון החלטה שמיטיבה עם הטוקבקיסטים ברשת האינטרנט. המשנה לנשיאת בית המשפט העליון, אליעזר ריבלין, והשופט אדמונד לוי, קבעו כי אין לחייב ספקית אינטרנט לגלות את זהותו של טוקבקיסט אנונימי לטובת אדם שטוען כי הוא נפגע מהתבטאות של הטוקבקיסט.

הכותרת ב"הארץ" אינה מתאימה לטקסט של הכתבה. לא נורא, עניין נפוץ בכל העיתונים.
אמת בפרסום 538861
לא בטוח שהכותרת ב''הארץ'' אינה מתאימה לטקסט של הכתבה.

מהרגע שספקית האינטרנט אינה מחוייבת לגלות את זהותו של טוקבקיסט אנונימי, הרי ברגע שהיא תעשה את זה, היא לא תוכל להתחבא מאחורי הטיעון ''הייתי חייבת'', ובכך היא תחשוף את עצמה לתביעה מצידו של אותו טוקבקיסט על פגיעה בפרטיותו (ואולי אף על נזקים ממשיים שנגרמו לו בשל אותו גלוי).
אמת בפרסום 539990
"שמואל רוזנמן, יו"ר מצעד החיים, מי בכלל צריך מצעד?"
הכותרת הזו הטעתה אותי ורק כשהתחלתי לקרא הבנתי שלא מדובר בסקופ (ראש ארגון "מצעד החיים" יוצא נגד המצעד) אלא בשאלה של הכתב.
חודו של פסיק 539993
אם הכותרת היתה "שמואל רוזנמן, יו"ר מצעד החיים: מי בכלל צריך מצעד?" היה מקום לטרוניה. הארץ מצפה מקוראיו לדעת את ההבדל בין פסיק לנקודתיים (צפיה מופרזה כנראה).
חודו של פסיק 540006
הארץ החל בסדרה של ראיונות שבהם הוא מצטט את המראיין בכותרת ולא את המרואיין, ולא פעם בכותרות בסגנון הזה, שמרואיין עונה להן "לא". בעיני ובעיני אחרים <דמיין קישור כאן לדיון במקום אחר על הכתבה הראשונה בסדרה> לא ראוי לעשות כך.
חודו של פסיק 540009
גם אני הייתי אחד מאלו שהתלוננו, אבל עכשיו, כשזה כבר נעשה מדור קבוע ואני מבין את הפרינציפ, אין לי בעיה עם זה.
חודו של פסיק 540015
לי זה עדיין מפריע. אני עדיין חושב שכותרת ראיון אינה אחד המקומות שבהם ראוי שעיתונאים ועורכים יביעו את דעתם. זה מתחיל בציטוט דברי המרואיין בכותרת תוך הוצאת דברים מהקשרם, וממשיך בציטוט שאלות המראיין במקום המרואיין, במיוחד בשאלות שהתשובה עליהן היא ''לא''. אולי מבחינה עובדתית אין בזה פגם, אבל לי הטכניקה הזו צורמת מאוד.
חודו של פסיק 540017
אולי אתה צודק, אני פשוט התרגלתי שבמדור הספציפי הזה מדובר על שאלת העיתונאי. אולי זה שביטלתי את המנוי שלי גם מסייע לי להשאר אדיש לכך.
חודו של פסיק 540035
גם אני התרגלתי, אבל זה לא אומר שזה לא מעצבן אותי. ואני בכלל קורא הארץ באינטרנט.
חודו של פסיק 540087
למה?
חודו של פסיק 540214
סתם, נגמרה ההנחה.
חודו של פסיק 540083
מצטרף, ללא קשר לדעתי על עמדות העיתון, זוהי טכניקה עיתונאית נמוכה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים