539989
עוד נקודה מעניינת, אני מצטט מתוך 'העין השביעית':
"עיתון "הארץ" לא הצטרף להגנתה. בימים אלה נשקלת האפשרות בצוות ההגנה של קם לתבוע את עיתון "הארץ" במטרה לאלצו להשתתף בעלויות הייצוג המשפטי."

קודם תמהתי על הניסוח של 'הארץ' בכותרת על הסיפור, שלא התייחס לעבודתה כעיתונאית ב'וואלה', וחשדתי שזה נסיון לצמצם את חשיבות הקשר בין קם ל'הארץ'. לאור מה שכתוב למעלה, זה מחזק את הסברה.
539992
על פי איזה סעיף אפשר לתבוע את הארץ? האם נחתם הסכם בינה לבין העיתון?
540011
אביגדור פלדמן בטח עו"ד יותר טוב ממני, נשאיר לו את מציאת הסעיף. הסכם בינה לבין העיתון? לא יודע. אני מניח שפלדמן יטען או שרשלנות מצד העיתון תרמה לחשיפתה, או שיש לעיתון מחוייבות למקורותיו, או משהו בסגנון.
540023
אני מניח שיש להארץ אינטרס להשתתף בהגנתה של קם מרצונו החפשי (פחות או יותר) ולא מתוקף פסיקה משפטית.
540108
רשלנות ? הארץ מחוייב לפי חוק לחשוף אותה, בלי קשר לכל הסכם שנחתם או לא נחתם. הדרך היחידה בה הארץ יכול להימנע מלהיות מושא חקירה בעצמו, זה ע"י הכחשת כל ידיעה על כך שעיתונאים מטעמו החזיקו חומר שהחזקתו מהווה עבירה פלילית.
540114
איך הארץ יכול להכחיש את זה? על פי זה אלון בן דוד, יואב לימור, כרמלה מנשה, רוני דניאל- כולם נחשפים לחומר סודי. כולם פושעים פליליים?
540117
כדאי לזכור שיאיר לפיד *הודה בבית משפט* שהאלוף שטרן הדליף לו מסמכים סודיים שלא ברשות. האם אחד מהם ישב בבית כלא? האם אחד מהם הועמד לדין פלילי? האם אחד מהם הוא "מרגל חמור"?
540118
יש אין ספור דוגמאות כאלה. כל הברנז'ה של הכתבות הצבאית בנויה על הדלפות כאלה ובתמורה מספקים הכתבים הצבאיים יחסי ציבור לקצינים הגבוהים, כרמלה מנשה עוסקת בתפקידי ועד הורים, האחרים ברכילויות וסיפורי גבורה ודואגים לא לגעת בחומר עיתונאי אמיתי-מה שאורי בלאו עשה.
540119
יש הבדל בין זה שכולם יודעים שאלפרון הוא פושע, לבין להוכיח בבית המשפט שאלפרון הוא פושע. במקרה של לפיד ושטרן, יש הודאה בבית המשפט, ולכן אין שום בעיה להוכיח את בר העבירה או את העניין הציבורי שלה.
540007
בדרך כלל פנקס הטלפונים של עיתונאי הוא של העיתונאי - ולא של העיתון. עורכי הארץ בוודאי ידעו על הקשר בין קם לבלאו, אבל לא נראה לי סביר שלקשר העקיף בינה לבין הארץ היה משקל כלשהו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים