בתשובה לאביב י., 18/08/10 22:30
מדינת משטרה 548985
בגלל תגובות כאלה גם את האייל הם יחסמו, אני משער בתואנה שהסקרים בו הם מסווה למנגנון הימורים. חבל שיש כאלה שלא חושבים פעמיים לפני שהם מאשרים תגובה.

וברצינות - מדוע זה חמור מסגירת מועדוני הימורים, החרמת מכונות המשחק וגריסתן? הרי פעולות אלו לא היוו מדרון חלקלק להחרמת גיטרות.
מדינת משטרה 549007
אין צורך בטיעוני מדרון חלקלק. כבר זמן מה שאתם‏1 צועדים בשמחה ובששון למטה ואתם כמעט כבר שם.

למרות שאפשר לנהל (עוד) דיון ארוך על חוקי קסדה, מועדוני הימורים, גבולות הליברליזם, Nanny states, שחיתות והמדרון החלקלק, הפעם זה ממש לא העיקר. זה גם מאוד משעמם.

מילא מדינה לא ליברלית שנלחמת באזרחיה ע"י חקיקה דרקונית. לצערי, מדינת ישראל הגיעה למצב שאת זה עוד אפשר להבין ולהחליק. זו שיגרה. הנושא הפעם הוא שמתפוגג לו מאפיין בסיסי בדמוקרטיה (לאו דווקא ליברלית) ושלטון חוק: לרשויות מותר לעשות רק מה שהחוק מתיר להן לעשות. מאיפה צצה פתאום סמכות המשטרה לדרוש מספקיות אינטרנט לחסום גישה לאתרי אינטרנט? האם אתה מרוצה מכך שהמשטרה בישראל הופכת להיות המחוקק, השופט והמבצע?

בכל מקרה, הדרישה מספקיות האינטרנט איננה דומה לסגירת מועדון הימורים. זו אנלוגיה ממש גרועה.

____________
1 רשע מה הוא אומר?
מדינת משטרה 549013
הנקודה המעניינת מבחינתי הן הספקיות. כשהן רוצות, הן יודעות להפעיל את עורכי הדין שלהן מול רשויות החוק.
מדינת משטרה 549036
אני מסכים. התגובה הקריפטית של הספקיות ''אנו ננהג על פי חוק'', כאילו משטרת ישראל היא החוק והחוק הוא משטרת ישראל, היא לא פחות ממדהימה.

בעיני, התגובה האוטומטית של הספקיות ''קודם נחסום ואחר כך נראה'' היא חמורה אף יותר מההתנהגות של משטרת ישראל והיועץ המשפטי לממשלה.

במדינה מתוקנת (או יותר נכון, במדינה בה האזרחים הם אנשים סבירים) מיד היתה מוגשת תביעה אזרחית יצוגית כנגד ספקיות האינטרנט ולפחות אחת מהספקיות היתה מחליטה על אסטרטגיה שונה בהתמודדות עם הבעיה שנוצרה.

זה נורמלי שרשויות שלטון מנסות לגנוב סמכויות, בשיטת מצליח. זה קורה בכל מקום. מה שמדהים בארץ הוא האדישות בה זה מתקבל, הקלות בה זה מיושם וההעלמות של הנושא מסדר היום כאשר זה קורה.

שיגרה - בואו ונקרא לזה שיגרה.
מדינת משטרה 549029
עדיין איני מבין את התשובה לשאלתי (וגם אין לי עמדה בעניין).
מדינת משטרה 549031
התשובה שלי היתה פשוטה: השאלה שלך לא חשובה. אפשר לדון בה, אבל אני לא רואה שום סיבה למה לעשות זאת (שוב), כאשר הנושא שעולה מהתקדים המסוכן שיצרו המשטרה וספקיות האינטרנט, הוא בכלל נושא אחר לחלוטין.
מדינת משטרה 549035
אני לא רואה איזה תקדים מסוכן יצרה כאן המשטרה.
אז המשטרה פעלה בחוסר סמכות כנגד זכויות האזרח של אזרחי ישראל. ביג דיל.
זאת לא הפעם הראשונה, וכנראה שגם לא האחרונה.
מדינת משטרה 549037
זה נורא? זה לא רע!

תגובה 549036

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים