בתשובה להאייל האלמוני, 07/09/10 0:24
שוב, בעלי הון 550593
אני סתם הערה:
לעשירות דעתי המילולית כדאי להחליף את המושגים ימין ושמאל בהגדרות קרובות יותר לשדה ההתנצחות האמיתי של הסוגייה המדינית-בטחונית-גבולות-כיבוש-זכותנו על הארץ-זכות השיבה-וכו'-וגו'. לפי אמת מידה זו קשה לערער על היות "אם תרצו" באגף הניצי יותר של המפה, כאשר בצלם, למשל, תאכלס את המגרש היוני.

ואז כל מיני חוכמולוגיות לא יוכלו לבוא ולטעון: "היי, אני בכלל ליברלית במחשבתי הכלכלית-חברתית, הכיצד תהינו לקרוא לי ימנית!"

[כמובן שהנושא הזה נשחק עד דק במורשת האייל. כאמור, אני רק הערה שהתפלקה לי לפני השינה]
שוב, בעלי הון 550595
"אם תרצו" מסכימים אתך
רק שהם מבחינים בין זכותנו על הארץ האופן תיאורטי לבין מה צריך לעשות מבחינה מדינית בטחונית
הם רואים את זה כשתי סוגיות נפרדות
שוב, בעלי הון 550598
הרושם שאישי שלי הוא שכאשר אומרים סתם "ימני" ו־"שמאלני" מתכוונים בד"כ למובן המדיני־בטחוני. בכל מקרה, כאשר מזכירים מושג בויקיפדיה מקובל לקשר אותו לערך של המושג. לדוגמה: הקישור מהמילה "שמאל" בערך נשים בשחור [ויקיפדיה] מצביע לערך שמאל וימין בפוליטיקה [ויקיפדיה]. תמיד אפשר לקשר ישירות לתת־סעיף.

בכל מקרה, יש ארגוני שמאל בישראל [ויקיפדיה] כולל סעיף "ארגוני שמאל חברתי" אך ארגוני ימין בישראל [ויקיפדיה] לא כולל משהו מקביל. אתה מוזמן להשלים שם.
שוב, בעלי הון 550636
הקרן לידידות של הרב אקשטיין היא דוגמא בולטת לארגון בעל אוריינטציה ניצית מובהקת, שבמשך השנים נהפך לשחקן מוביל בתחום החברה/רווחה דווקא.
שוב, בעלי הון 550649
וגם שם, מגלם ערכי ימין קלאסיים (בניגוד לתפיסה המקובלת בישראל, שאם אתה חברתי אז אתה שמאלני כלכלית)
שוב, בעלי הון 550651
לא הבנתי מה כתבת.
למה סתם להשמיץ את הקרן לידידות? 551146
הקרן לידידות היא ארגון א - פוליטי שעובד עם כולם, מהימין והמתנחלים ועד השמאל והערבים, עוזרים לנזקקים באשר הם. אז מאיפה האמירות הלא אחראיות האלה שמוציאות דיבה של ארגון שעושה טוב למאות אלפי אנשים?
למה סתם להשמיץ את הקרן לידידות? 551147
לקח לי זמן להבין שענית לתגובה 550636 של הגולמי ולא ישירות לי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים