בתשובה להוגג, 12/11/10 2:42
מישהו מוכן להמר על תוצאות הערעור של יגאל עמיר? 555963
לי נראה הכי מוזר דווקא השימוש בהגדרה "בלתי חוקי", וגם לא זכור לי שהמתוסכל הסביר אי פעם למה הוא מתכוון בהתייחסותו זו לסוגיה החוקית הנוגעת להפרדה.

עם זאת ולמרות ההגדרות האישיות התמוהות שלו ל"מיהו יהודי" ול"מיהו שפוי", וכו', לא נראה לי שהוא נכשל טוטאלית בבוחן המציאות אלא שהוא רדיקלי מאוד ולכן משתדל במודע לצייר בעבור עצמו ובעבור האחרים תמונת עולם שלמרות היותה חריגה ותמוהה, היא כזו שתוכל להוות תמונה קורצת ומפתה עבור אנשי "אנחנו תמיד צודקים, גם כשאנחנו לא", למיניהם.

אני? עסקאות? לא, אני לא עושה באייל שום עסקאות. הערתי לאריק את הערתי גם משום שנראה לי שפרשנותי היא הפרשנות הנכונה, וגם משום ש... אמממ.. לא נעים להודות - אבל זה גם משום שאם יחליטו השניים על קיום עסקה כזו, בהתאם לתיקון שלי - הנימוקים בעד ונגד המשך ההפרדה יהיו קשים יותר, רגשית, לכל אחד משניהם, מזוית הראיה שלו, מן הנימוקים להמשך מאסר או שחרור מיידי - וזה פשוט יכול להיות תרגיל דיבייט איילי מרתק (לקריאה. לי, בכל אופן).

(אשר לנושא עצמו - בדידותו של הרוצחונצ'יק המתוק וסבלות נפשו של המתוסכל טוב הלב, שליבו נשבר בקרבו מרוב רחמים עליו - אלה מעניינים את החלחולת של האיגואנה של הסבתא של השכנים שלי הרבה יותר מאשר אותי. כבר שלחתי היום תגובה קצרה בעניין זה, שהורכבה משתי מילים שאחת מהן היא הביטוי העממי השגור - "תחת". התגובה טסה מכאן כמו טיל. העורכים שלנו הם חרוצים, זריזים, גיבורים ובעלי עקרונות ברזל [בעצם, זה טוב]).
מישהו מוכן להמר על תוצאות הערעור של יגאל עמיר? 555965
כללי האתיקה של עורכי הדין, המהווים חלק מה"דין", אוסרים על עורך דין לטעון טענה ביודעין שהיא אינה נכונה.
וטענות נציגי הפרקליטות נטענות ביודעין שאינן נכונות.
השב"כ מגיש לבית המשפט חוות דעת שקרית, לפיה בכוונת יגאל עמיר להפיץ את "משנתו" וכי יש סכנה לחייו. גם זה בלתי חוקי.
בית המשפט דוחה את טענות יגאל עמיר ומקבל את טענות הפרקליטות בעצימת עיניים, תוך שהוא מעמיד פנים כאילו הוא בוחן את טענות הצדדים. גם זה בלתי חוקי.
וכשמניע להתנהגויות הבלתי חוקיות הנ"ל הינו נקמנות, הן גם נפשעות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים