מגלים את אמריקה 559420
אני חושב שהמשפט הכי מעניין והכי חשוב בכתבה הוא:

"לדברי יערי, נמצאים הפלשתינאים, כולל ההנהגה ביהודה ושומרון, בתהליך מהיר של התרחקות מן הרעיון של מדינה פלשתינית בגבולות 67' והם משתמשים בו אך ורק כ"סיסמת קרב". . . . הם עדיין מוכנים למדינה כזו, אך רק בתנאי שיוסכם שאין בכינונה כדי לסיים את הסכסוך עם ישראל ובפרט לא יהיה הסכם שלום בין המדינות."

אני הייתי מתקן את דבריו של יערי ע"י החלפת חלקו הראשון של המשפט:

"המזרחנים והפרשנים לענייני ערבים שלנו, שצצו רובם ככולם מקרב השמאל, נמצאים בתהליך מהיר של הבנה שהפלשתינים אינם רוצים כלל במדינה פלשתינית, והם משתמשים בו אך ורק כ"סיסמת קרב". . . הם עדיין מוכנים למדינה כזו, אך רק בתנאי שיוסכם שאין בכינונה כדי לסיים את הסכסוך עם ישראל ובפרט לא יהיה הסכם שלום בין המדינות."

שכן אי רצונם של הפלשתינים במדינה פלשתינית לצד ישראל בגבולות 67 אינו חדש, ואין כאן שום "תהליך". הם לא רצו במדינה כזאת כשחיברו את האמנה הפלשתינית לפני 67 , במקום להקים מדינה בטריטוריות שהיו אז בשליטה ערבית, וגם לא רצו בה כשנלחמו לא לשנות באמנה הזאת דבר אחרי 67.
ה"תהליך", הוא לכן לא אצל הפלשתינים, אלא במוחותיהם של המזרחנים.

הייתי מוכן לראות את ה"תהליך" הזה כחיובי ולשמוח שהגיע סוף סוף. אך אבוי ! לאילו מסקנות מגיע אהוד יערי עקב ה"הארה" המאוחרת: למהר ולהזריק מדינה פלשתינית לפלשתינים למרות רצונם - מזרח תיכון חדש בכפיה !. מסתבר שלא כל כך קל להסיר את עבותות משיחיות השקר של השמאל. אין הוא מבין שהדבר היחיד שאנו יכולים לעשות ברוח זאת הוא לסגת כמו שעשינו ברצועת עזה. בשטח שנפנה הם יעשו לא את מה שאנו רוצים אלא את מה שהם רוצים.
וזה יעזור לנו כנגד חיזבאלה ואירן. . .
אבוי לאזנים שכך שומעות.
חרמפפ, גם אני נהייתי שמאלנית? 559435
אהוד יערי כנציג השמאל. המשיח כנראה בדרך.

ההודעה המעט משעשעת מובילה אותי לאבחנה הבאה : לאט אך בעיקביות נעלמת מהציבוריות הישראלית אותה קבוצה שהוגדרה כימין פרגמטי\בטחוני, שכן חבריה כבר נאלצו להשלים עם המציאות ועם הפתרונות הראלים שקיימים לפתרון בעיותנו.
אי כך ובהתאם לזאת הימין הישראלי נשאר בידיים המשיחיות של אותם "דובוני לא-לא" שמבססים את החלטותהם ע"פ ציווים אלוהיים (למרות ניסיונות עקשים אך שקופים להסוות עובדה זאת). אני מכוון לאותם גרגרני אדמה שימצאו כל תרוץ קלוש כדי לתקוע מקל בגלגלים (ולא משנה לאן מנסה לחתור הממשלה) במטרה לשמר את הסטטוס-קוו ההרסני (קרי שימור והגדלת ההתנחלויות).

החדשות הטובות הן שביום שגם אהוד יערי כבר השלים עם הפתרון של מדינה פלסטינית, אותם פנאטיים דתיים כנראה נשארו לבד בחברת עצמם ורבנהם בצד המתנגדים.

עכשיו נותר רק לחכות ליישום המסקנות במציאות, מה שלא אמור לקחת יותר מ80 שנה בהתחשב באומץ של מנהיגנו הנוכחיים.
חרמפפ, גם אני נהייתי שמאלנית? 559437
לא אמרתי שאהוד יערי הוא נציג השמאל אלא שהוא אחד מהמזרחנים שצצו מתוך השמאל. בנוסף למקורותיו ב''דבר'' ובגלי צה''ל - אחד ממרכזי השמאל החשובים, הוא גם כתב שלושה ספרים בשיתוף עם זאב שיף השמאלן, ביניהם ''מלחמת שולל'' ו''אינתיפאדה''.
ואם בשאלה שבכותרת התגובה את (או אתה) מתכוונת לעצמך, אז התשובה היא מאד כן. זו תגובה שמאלנית אופיינית.
חרמפפ, גם אני נהייתי שמאלנית? 559439
לתשומת לבך

בהרצאה אדון יערי טען שהוא תמיד תמך במדינה פלסטינית

מה שהוא מנסה איכשהו להשלים איתו זה שאין (וכנראה גם מעולם לא הייתה) תמיכה בציבור הערבי למדינה כזאת

אז מה קרה פה? לא טרחת להקשיב להרצאה ?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים