בתשובה לאמ, 03/01/11 9:13
לפי מה שידוע לי (טעון בדיקה) התלונות הנ''ל נעשו לאחר פיטוריה 560690
זה מעניין איך טענת ה''היא ממציאה כדי להתנקם'' מופיעה בהקשרים לתלונות בעבירות מין ובמידה הרבה הרבה הרבה יותר פחותה (אני נזהרת מלהגיד ''אם בכלל'') בכל עבירה אחרת.
לפי מה שידוע לי (טעון בדיקה) התלונות הנ''ל נעשו לאחר פיטוריה 560694
מאותה סיבה שטענת "הסתירות בעדות המתלונן לא מוכיחות שגרסתו לא נכונה" וטענת "הטראומה גורמת לסיפור חלקי של המקרה\תלונה מאוחרת\הסתרת פרטים\גרסאות לא לגמרי עקביות" נוטות לא להופיע בעבירות אחרות. הנחת היסוד הכמעט-מוסכמת היא שעבירות מין הן עולם אחר מעבירות 'סתם', מסתבר.
לפי מה שידוע לי (טעון בדיקה) התלונות הנ''ל נעשו לאחר פיטוריה 560697
מסכימה.‏1
רק שאי אפשר לאכול את העוגה ולהמשיך לרקוד בשתי חתונות - או שמקבלים את ההנחה שעבירות מין שונות במהות שלהן מעבירות רכוש ואלימות (ואז לא צריך להתפלא שהקורבנות נוהגות בדרך שאינה בהכרח "רציונלית"‏2) או שהן עבירה קונבנציונלית לכל דבר, ואז אין סיבה להניח שהקורבן בודה את התלונה מליבה. הרושם שלי הוא שלהרבה אנשים קל יותר, רגשית, להניח שמדובר בתלונות "סתם". אם אתה גבר, ומישהי מתלוננת על דבר שנראה לך פעוט, יכול להיות שגם אתה חטאת בו ואז מה זה אומר עלייך? ואם את אישה, ומישהי מתלוננת על דבר מה שגם את חווית, יכול להיות שבעצם החיים שלך לא כאלה דבש ושוקולדה? יכול להיות שזה מזכיר לך משהו שהעדפת להחליק כ"עניין פעוט ותו לא, אי הבנה קטנטונת שפירשת לא נכון מפאת רגישות מופרזת".

1 אם כי הפערים עצומים - בפועל יש הרבה קורבנות עבירה שלא מעידות עדות מלאה ושלמה כבר בפעם הראשונה, ואין הרבה תלונות שמתגלות כתלונות שווא, ובטח לא כתלונות שמטרתן "לנקום". הגשת תלונה במשטרה היא לא עניין קל רגשית, ויש דרכים פשוטות ונוחות יותר לנקום בבן זונה ששבר לך את הלב.
2 לדעתי גם התנהגות כזו אינה בלתי-הגיונית ובהחלט ניתן להסביר אותה בצורה רציונלית.
לפי מה שידוע לי (טעון בדיקה) התלונות הנ''ל נעשו לאחר פיטוריה 560790
לאו דווקא, הטענה הזו נפוצה גם ביחס לתלונות על אלימות ביתית. כמובן, גם כאן ה''ממציאות'' הן נשים. נו טוב, ידוע הרי שדעתן קלה ויש להן דמיון מזרחי...
לפי מה שידוע לי (טעון בדיקה) התלונות הנ''ל נעשו לאחר פיטוריה 560803
או שזה קשור לכך שרוב המתלוננות הן נשים.

ונצ''מ ד''ר פיני יחזקאלי, במחקר שכתב בנושא, טען שאכן יש אחוז תלונות שוא גבוה בתלונות על אלימות ביתית.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים