זה חדשות זה? 561685
מתוך הכתבה שהעלתה את הסיפור:
"גם שי, החי באנגליה, שמח להיתקל בגלויה הזאת מהבית ברשת טסקו (TESCO). השבוע, הוא קנה כהרגלו אריזת תפוזים שמותגה כ-JAFFA כולל סמל ירוק ענקי. אבל אחרי שסיים את אכילתם, והפך את האריזה, גילה להפתעתו את הכיתוב: "Spanish JAFFA ORANGE". כלומר, תפוזי ה-JAFFA האלה גודלו בכלל בספרד - אחת המתחרות העיקריות של ישראל בתחום תפוחי הזהב."

האם בשבוע הם יפרסמו כתבה על משה שבא לטייל במנהטן וגילה שהתאומים לא עומדים על מקומם? על דוד שנסע לטייל בוארשה וגילה שאין בגטו שם יהודים? מדובר על חדשות ישנות שידועות לכל מי שמתעניין קצת בנושא (למשל, כל מי שקונה תפוזים באירופה), זה מופיע בויקיפדיה כבר ב-‏2007 למשל.
"מזה כ-‏8 שנים..." 561686
אנא שים לב למילים הראשונות בידיעה.
הידיעה עברה מ''חדשות'' ל''חברה וכלכלה''.
"מזה כ-‏8 שנים..." 561691
הרבה דברים יכולים להפתח ב"במשך כ-‏8 שנים..." ועדיין להיות בחדשות (למשל, ידיעה דמיונית, "במשך כ-‏8 שנים נהג נשיא המדינה להטריד ולאנוס את כפופותיו").

תודה.
זה חדשות זה? 561687
לא כל אחד טורח להתעניין. בשבילי זה חדש.
זה חדשות זה? 561690
אני מניח שיש הרבה דברים שהם חדשים בשבילך. זה עדיין לא הופך אותם לחדשות. בשביל שמשהו יהיה ''חדשה'' הוא צריך להיות חדש (אם בגלל שהוא קרה לאחרונה ואם בגל שהוא התגלה לאחרונה).
זה חדשות זה? 561879
התגלה על ידי הפיראטים היידים. זה מספיק כדי לציין באופן כללי שהוא "התגלה".

בווי-נט פרסמו בעבר, למשל, גם ידיעה חדשותית על איזושהי הטיה בהצגת מפת ישראל באתר של גוגל(?). ברור שההטיה הוצגה חודשים רבים לפני שהידיעה התפרסמה. אבל מה זה משנה, לא כתבו על זה קודם בשום מקום רשמי, ויש כותרת.
זה חדשות זה? 561938
לעומת זה, על חדשות חדשות, מהותיות, הם לא תמיד מדווחים בעברית (כי זה מופיע בעיתון ומי שרוצה לא לפספס ידיעות חשובות שיקנה), אלא רק באתר האנגלי. גם ''הארץ'' נוהגים כך.
זה חדשות זה? 562109
ואני, במשך שנים, עבדתי בקטיף תפוזי ''ולנסיה'' בפרדסי השפלה הפנימית.
כמו ששר קראוס - ''איך הגלגל מסתובב''.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים