בתשובה לדביר, 24/01/11 9:14
סקרנות 562621
בשעה הזאת בסוף היום פשוט כבר אין לי כוח להתחיל לכתוב, או לשאול שאלות מכוונות, אז אצרף קישורים נבחרים והסבר ממש מקוצר. כמובן שאפשר ומומלץ להרחיב.

ההבחנה בלימודי המדעים בחטיבות ביניים בין חומר לגוף מבוססת על intensive and extensive properties [ויקיפדיה] של חומרים, שעל רגל אחת מתייחסות לתכונות התלויות או לא-תלויות בכמות החומר, כגון מסה (תלויה) לעומת משקל סגולי (לא תלויה). מכאן ברור שצמר יכול להיות חומר וגם גוף, תלוי מאיזה זווית מתייחסים אליו.

המונח 'ירקות אורגניים' קשור יותר לשיווק ומיתוג ופחות לכימיה. לדעתי הפרטית לגמרי, מי שהגה את המונח חשב על הקונטקסט החיובי שזבל אורגני מעלה.

השקע בכף הרגל קשור לשמירה על יציבות הגוף אצל האדם הזקוף, ולפיזור עומסים המופעלים על הרגל בזמן מאמץ.

המונח 'מומס' http://en.wikipedia.org/wiki/Solvation" target="_blank">http://en.wikipedia.org/wiki/Solvation [ויקיפדיה] מתייחס לקשרים בין-מולקולריים בין הממס למומס. כאשר חומר אחד מומס בחומר אחר משמע שנוצרים קשרים בין מולקולריים בין החומרים המייצבים את שניהם במצב המדובר. במקרה של גז משמעות הדבר שמולקולת הגז יצרה קשרים כאלו עם מולקולות הנוזל. קשרים בין מולקולריים מופעים גם במקומות אחרים ולא יחודיים רק להמסה.

http://en.wikipedia.org/wiki/Fire" target="_blank">http://en.wikipedia.org/wiki/Fire [ויקיפדיה]

טמפרטורה http://en.wikipedia.org/wiki/Temperature" target="_blank">http://en.wikipedia.org/wiki/Temperature [ויקיפדיה]
חום: http://en.wikipedia.org/wiki/Heat" target="_blank">http://en.wikipedia.org/wiki/Heat [ויקיפדיה]

לגמרי בקצרה: הכוונה בשאלה הוא יותר למקום ממנו הדג מאבד נוזלים ולאו דווק למקום ממנו הוא מפריש את הפסולת המטאבולית שלו. המקום הזה תלוי אם הוא חי במים מלוחים או מתוקים וקשור להבדלים בריכוזי מלחים בין נוזלי גוף הדג והמים סביבו.

אין לי מושג למה השאלה הזאת הפכה למטבע לשון.
סקרנות 562625
לא רק שאין בויקיפדיה קישור לאקסטנסיבי ואינטנסיבי אלא שלבושתי אפילו לא הבנתי את השאלה. באיזה משמעות של "גוף" הוא דיכוטומי ל"חומר"?
סקרנות 562627
נסה כאן http://en.wikipedia.org/wiki/Intensive_and_extensive...

אפשר להתייחס לקילו צמר, ואז הוא גוף, ואפשר להתייחס למשקל הסגולי של הצמר ואז הוא חומר.
סקרנות 562629
אה, גוף במובן ''גוף צפיד'' לא במובן ''גוף הכבשה''. עדיין זה נראה קצת משונה. לדעתי ברור ש''צמר'' הוא חומר, ו''ערימת צמר'' זה גוף שעשוי מצמר, כמו שקובית סוכר היא גוף שעשוי מסוכר ושמן תינוקות זה שמן שעשוי מ(טוב, אולי קצת נסחפתי).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים