5647
ראשית, השם הוא ואנונו, באל"ף. שנית, ואנונו הוא לא "קדוש מעונה" בגרשיים, אלא קדוש מעונה באמת. הוא לא "מכר את הסודות", כי אם פרסמם בכוונה, מתוך שכנוע אידיאולוגי שהמאמר מסכים איתו. "מרגל" האטום היה פעיל שמאל רדיקאלי עוד לפני שהתקבל לעבודה במתקני הגרעין, ומערכת הבטחון גם ידעה על זה. יותר מכך: לפני שהוא יצא לבריטניה לפרסם את האמת על נשק ההשמדה-ההמונית של ישראל, התקבלו במערכת הבטחון מספר אזהרות שהיו צריכות להספיק כדי להבין את הכוונות שלו.
(לפני כמה חודשים התפרסם על זה מאמר מרתק בהארץ, מאת יוסי מלמן, אם אני לא טועה)

נקודה מעניינת נוספת בקשר לואנונו, היא ההשמצות חסרות-הרסן שמופיעות נגדו בתקשורת. דוגמא טובה לכך היא ידיעה שפרסם רון בן-ישי, לפיה ואנונו לימד בכלא אסירי חמאס לייצר חומרי נפץ. את הידיעה הזאת בדק אביב לביא, וגילה שאין לה שום בסיס - ולו הקלוש ביותר - במציאות. ההסבר היחיד לכך שאני יכול לחשוב עליו, הוא שהשב"כ משתמש בפרשן הצבאי המוביל של המדינה כדי להשתיל ידיעות בעיתונות.
ואנונו הפצצה והכסף 5679
רק כדי להעמיד דברים על דיוקם : ואנונו אכן לא קיבל כסף מהסנדי טיימס בעבור החומר . אבל לא משום שלא רצה אלא משום שלא הספיק . הוא התמקח עם הסנדי טיימס על כמות הסטרלינגים שרצה לקבל , אבל נחטף בידי " סינדי" המיסתורית וחבריה מהמוסד
לפני שהספיק לקבל את הכסף.
מה שאינו אומר שלא היו לו מטרות כנות להפיץ מידע בנושא שניראה לו כסכנה לשלום העולם , אבל הוא בהחלט לא התכוון להיות "פראייר" ולהפיץ את המידע הזה חינם אין כסף , את זה החלו לטעון חסידיו רק כאמצעי לחזק סביבו את הילת "הקדוש מעונה" סביבו.
ואנונו הפצצה והכסף 5713
הבנאדם ישב 14 שנה בבידוד, וצריך לשבת עוד ארבע, בגלל פרסום מידע שבכל מדינה מתוקנת היה נחלת הכלל. הוא לא היה מרגל; מרגלים לא כותבים לעיתונים, הם מוכרים מידע לארגונים חשאיים. מבחינה מסוימת, הוא אף הועיל לבטחון ישראל מפני שהוא אימת את חששות מדינות ערב מפני נשק גרעיני ישראלי; אחרי ואנונו, אף אחד לא יכול לטעון שאין פצצה ישראלית ולצפות שלא יצחקו לו בפרצוף. ואנונו עשה להתרעה הישראלית את מה שעשרות "ענבי זעם" לא עשו ולא יעשו.

יהודה גיל, לעומתו, שעבר עבירה של בגידה (כן, קוראים יקרים, נסיון לחרחר מלחמה בין ישראל למדינה אחרת הוא מעשה בגידה) יקבל, אולי, חמש שנים. אבל יהודה גיל, למרות היותו בוגד, הוא "משלנו", הוא איש ימין טוב, לא איזה שמאלני. צדק ומערכת הבטחון הישראלית אף פעם לא הלכו ביחד.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים