584027
מדינת ישראל חוזרת שוב על תהליך הדירדור שאותו עשתה "בהצלחה" לגבי מקצועות כגון
"הוראה בבתי הספר", "שירותים סוציאליים".

הבסיס לאותם דירדורים הוא הנסיון של המדינה להוזיל את השירותים על ידי מניעת תיקצוב הולם עבורם.
קברניטי האוצר נוהגים ברפואה הציבורית כמו הסקוטי שהצליח להרגיל את הסוס שלו לא לאכול, זה כמעט הצליח לו עד שלפתע (ולתדהמת בעל הסוס) הסוס קרס והתפגר.

לפי מה ששמעתי היום, מספר המיטות בבתי חולים היום הוא מספר שווה למספר המיטות לפני כ- 40 שנה (למרות שהאוכלוסיה הוכפלה). כמו כן, ההוצאה הציבורית בארץ על שירותי רפואה — מאוד נמוכה יחסית להוצאה במדינות מפותחות.

התפטרות הרופאים תביא בשלב ראשון הורדת רמה של הרפואה הציבורית (בגלל מחסור ברופאים) ובשלב שני הפרטת הרפואה הציבורית (יהיו שני סוגי רפואה: רפואה לעשירים ורפואה ברמה של עולם שלישי למי שאינם עשירים).

לפי זעקות השבר בבתי החולים מתעורר אצלי הרושם הבא: 3000 הסטג'רים והמתמחים עושים את רוב העבודה השוטפת בבתי החולים. הרופאים הבכירים מטפלים רק בקצפת (לעיתים קרובות תמורת תשלום מתחת לשולחן).

תוחלת החיים בארץ היא מהארוכות בעולם, זה נעשה על ידי עבודה מסורה של חלק מהרופאים יותר מאשר על ידי תקציבי ממשלה. אם הדירדור ימשך, אולי תוחלת החיים בארץ תתקצר. קיצור תוחלת החיים הוא מהלך "נכון" מבחינה כלכלית, שכן אחזקת חולה בחיים הוא עניין יקר שאינו מעניין את פקידי האוצר.

לגבי גורלם של הרופאים המתפטרים , אני מעריך שרובם יסתדר על ידי הגירה ועבודה בחו"ל, או על ידי הסבה מקצועית.

לגבי תלמידים במקצוע הרפואה, יתכן שתלמידי רפואה בישראל יתמעטו, או שרובם יעשו פוסט-דוקטורט (לימודי תחום מומחה) בבתי חולים בחו"ל. לימודי פוסט דוקטורט בבתי חולים בארץ הפכו לניצול של רופאים צעירים (שאותם הפכו לעבדים).

ולבסוף. מסע ההסתות של המדינה נגד הרופאים הצעירים (הצגתם כסחטנים ואחראים למות חולים)
--- הוא פשע שאינו כלול בספר החוקים. רק בגלל זה צריך לפטר את שר האוצר מייד, כבר היום.
584094
אם אנשים חיים יותר, צריך לשלם להם פנסיה לאורך זמן. הרבה יותר משתלם לקצר את תוחלת החיים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים