בתשובה לצחי בר, 14/12/11 14:48
589072
יש בעיות טכניות מעבר לזיהוי ההדפסה. חישוב המחירים בחשבונית לא תמיד מקומי. כלומר בסמוך למוצר יופיע מחיר, אבל מאוחר יותר יכולה להופיע הנחה התלויה בכמות, במבצע או בסוג הלקוח. יש צורך לבנות מודל של מבנה החשבוניות השונות ולבצע סימולציה כלשהי המודלים העיסקיים של החנות כדי לזהות את המחיר הסופי... וכמובן לעדכן את האפליקציות. העידכון הוא כאב ראש אמיתי מפני שלפני כל צילום יהיה צורך להוריד פרמטרים שמתארים את החנות הספציפית. אם החנויות לא משתפות פעולה יהיה צורך לזהות מוצרים זהים ע"פ שמותיהם המקוצרים או הקודים המופיעים בחשבוניות בחנויות שונות: בעיית מעקב עידכון נוספת. למעשה אני לא רואה פתרון אחר אלא להעסיק צוותים שיעקבו אחר כל החנויות, וגם אז התוצאות יהיו לא 100%.

צילום החשבונית יעשה כמובן לאחר הקנייה. מה התגמול המיידי שמקבל הלקוח על פעולה זו? אני חושב שמודל שבו הלקוח מדווח מחיר של מוצר שהוא רואה על המדף לפני הקנייה, ובתגובה הוא מקבל דיווחים של לקוחות אחרים "מהזמן האחרון" ואולי הצעות מחיר מחייבות (קופונים) של סוחרים אחרים עשוי להיות מפתה (מסקרן) יותר עבור הלקוח, והרבה יותר מעשי מבחינה טכנולוגית. שימוש בתפריטים יפגע כמובן באלמנט המגניבות.

כל מודל שמבוסס על דיווחי לקוחות ללא שיתוף פעולה והצעות מחיר של מתחרים יסבול מבעיות של אמינות בדיווח, כיסוי חלקי ואולי חלקי מאוד, ופגות תוקף של המידע.
589073
זה נכון שיש מבצעים מורכבים, זה בדיוק הרעיון מאחורי הצורך לאפליקציה הזאת.

נכון גם שכנראה יהיה בלתי אפשרי לפענח מהחשבונית את כל המבצעים, אבל לדעתי אפשר יהיה לקבל אומדן די טוב עבור מספר רב של מוצרים (80%?), וזה כבר יתן ללקוח קריאת כיוון איפה כדאי לקנות.
589088
אני מכיר סטארט-אפ ישראלי (כזה אמיתי, עם משקיעים, עובדים, משרדים ומכונת קפה) שעובד על מוצר שיאפשר לך לצלם מוצר כלשהו עם הסמארטפון שלך ולקבל מייד השוואת מחירים של אותו מוצר בחנויות שונות, והצעות למוצרים דומים או מתחרים.
וכל זה לפי תמונה בלבד, בלי שטרחת להגיד לסמארטפון בעיה מוצר מדובר בכלל (שזה אומר שבפעם הבאה שאני הולך עם חברה שלי לקניות ואני שואל אותה: "מה דעתך על החולצה המוזרה-אבל-מיוחדת הזו?" והיא עונה לי: "זו לא חולצה", אני אוכל לבדוק מייד איך בנות המין היפה נוהגות לקרוא לפריט הלבוש הזה, ולשכוח מייד אחר-כך, בלי שאצטרך לשאול אותה ולשמוע את ה"אמרתי לך כבר 30 פעם...").
589091
לפני מספר שנים עשיתי קומיקס בדיוק על זה:
חברות הסלולר, על מנת להגדיל מכירות, משיקות את המשקפיים הסלולריים, שהמשתמש בהן יכול לראות - כל דבר שהוא רואה - כמה עולה בחנויות הקרובות למקום הימצאו.
חבורת אנרכיסטים פורצת למאגר הנתונים, ומשנה אותו כך שכל מוצר יציג את מה שכרוך בייצורו - מבחינת התעללות בבע"ח / מחיר אקולוגי / זכויות עובדים / השלימו כטוב בעיניכם.
הם מצליחים מעבר למצופה: אנשים מפסיקים לקנות. הם גם משמידים את המשקפיים הסלולריים.
אלא שהכלכלה קורסת כליל. הואיל ואין כמעט מוצרים חפים מפשע, העסקים קורסים, אין להשיג כלום, ואת המסיבה שהם עורכים לרגל ההצלחה האדירה שלהם הם נאלצים לעשות על תה צמחים מהגינה ועוגיות תוצרת בית.
589128
לינק ?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים