בתשובה לeasy, 03/02/12 14:09
זאב זאב 591025
מדבריך אני מבין שההסרה תעשה אצל וטרינר עם ציוד מקצועי (או לפחות: מישהו עם הציוד הנדרש והכישורים הנדרשים כדי לאתר את השבב. נראה לי שזה לא יקר ומסובך מדי). עדיין יותר זול מתשלום כאן ויותר זול מהמשך החזקתו של הכלב.
זאב זאב 591031
אין לי מושג אם ואיך ניתן לאתר את השבב. ההחדרה היא באמצעות מזרק ונראה לי, שגם וטרינר מיומן יתקשה לאתר את השבב, אם הוא לא יודע בדיוק איפה החדירו אותו (בהנחה שהשבב לא יכול לזוז ממקומו). בכל מקרה, גם אם זה אפשרי (אולי לבצע איכון באמצעות שניים-שלושה מקלטי RFID) זה דורש מעורבות של וטרינר וכבר יש שותף לפשע (שעשוי גם לסרב ולדווח על העבריין המועד).
זאב זאב 591032
אספתי פעם כלב ציד גזעי מפרדסי עזה, הוא היה כרות אוזן אחת (לא ''ליפות'' את הכלב, אלא טוטאלי נוסח ואן גוך).
זאב זאב 591195
זו אחת הסיבות שבארה''ב, את הקעקוע על הגרייהאונדים שמשתתפים במירוצים, מגדלים מסויימים כיום שמים בחלק הפנימי של הירך במקום באוזן- פחות סיכוי שמישהו יכרות אותו בנסיון ''להעלים ראיות''
זאב זאב 591194
השבבים דווקא נוטים לזוז ממקומם, למרבה התסכול של מי שמצא כלב אבוד ומנסה לאתר את השבב שלו.
השבב ניתן לאיתור באמצעות קורא שבבים (אין צורך להיות וטרינר בשביל לרכוש אחד), אבל זה לא אומר שיהיה קל להסיר אותו- השבב הוא בגודל של גרגר אורז בערך, וקורא השבבים מספק רק מיקום כללי (למשל בכלב אחד שמצאתי, השבב שלו היה בחזה, אבל זו בערך הרזולוציה שמקבלים).

לא שזה מנע מאנשים בעבר לנסות להסיר שבבים מכלבים.
זאב זאב 591039
אם כבר מגיעים לוטרינר, מבקשים פשוט להרדים אותו.
זאב זאב 591045
מה הוא כבר עשה לך?
זאב זאב 591198
יותר מכך- מי שמוכן לנטוש כלב לגורלו, לאו דווקא יהסס פשוט להמיתו אם הנטישה עלולה לסכן את הבעלים בעונש. אין צורך אפילו בוטרינר לשם כך (כלבים מתים מאכילת רעל עכברים אפילו בטעות), ואם הבעלים שומר על מידה מינימלית של חשאיות, אין סיכוי שייודע למישהו אחר כי מות הכלב נבע מהרג ולא מתאונה.
אני בהחלט מסכים שלא סביר שהחשש מקנס יגרום למי שתכנן להשליך את כלבו לחזור בו מתכניתו הזדונית, לכל היותר להפעיל תכנית זדונית אחרת.
זאב זאב 591208
אני לא בטוח שזה נכון. יש בוודאי רבים שאכן יהיו מוכנים להמית את הכלב באותה מידה כמו לנטוש אותו, אבל יש אחרים שההמתה תהיה להם קשה נפשית הרבה יותר. ויש עוד אחרים שמבחינת המצפון של עצמם יכולים להמית, אבל לא יכולים לספר על כך לילד, ויותר קל להם לספר לילד שהם משחחרים את הכלב לחופשי.
זאב זאב 591210
אני תוהה למה אחרי ה-‏400 שקל שאותו אדם הוציא על הכלב, לא ניסה למכור אותו למישהו.
זאב זאב 591213
ניסה. לא הצליח. העדיף לחתוך הפסדים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים