בתשובה ליוסי, 16/04/12 10:32
קצבאות ילדים, הצבעות כפולות 593906
אם ילד במדינת ישראל יכול שלא להיות באף מסגרת לימודית כל חייו בלי שהמדינה מגלה את זה, יש פה בעיה אחרת. ילדים יהודים פיקטיביים גם יידרשו להתגייס, כך ש"יצירת" יהודי פיקטיבי מינקות עד בגרות נשמעת לי בלתי אפשרית. ונושאת בחובה סיכון לא מבוטל (אם רשום שיש לך ילד, ופתאום אין ילד, האם לא תהיה חשוד ברצח הילד?) אולי אפשר ליצור בדואי פיקטיבי.
קצבאות ילדים, הצבעות כפולות 593907
כל הדוגמאות שהבחור נתן היו של ילדים בדואים בדוים. הוא טען שחוק חינוך חובה לא נאכף על מי שנטען שהוא נודד עם שבטו ואין בעיה לארגן מתחזים כשנדרש איזשהו מגע עם השלטונות (כמו התיצבות בלשכה, או הצבעה).

בלי קשר, כשמדובר בקהילה סגורה ומאורגנת שאין לה שום בעיה מצפונית לרמות את המדינה, אני לא רואה בעיה גם ליהודים פיקטבים להתקיים (שלויימלה, מחר אתה עוד פ'ם נוסע לישכת גיווס להוציא פטור. הינה התעודת זהות.), או סתם לגנוב למישהו תעודת זהות ולפתוח בשמו חשבונות בנק מועדים לפורענות (ואני יכול להעיד שזה קרה לפחות פעם אחת במדינת ישראל). מעניין אותי עם סוג הרמאות הזאת מספיק נפוצה כדי להצדיק מאגר ביומטרי.
קצבאות ילדים, הצבעות כפולות 593908
להתחזות לאדם אחר אין בעיה במדינת ישראל, ליצור אדם חדש, נשמע לי לא קל, ובכל מקרה מדובר על 200 שקל לילד (והבטחת הכנסה מאוחר יותר כבוגר), תוך סיכון לא מבוטל, האם זה באמת נעשה? אולי, אבל נשמע לי שאי אפשר לעשות את זה בהיקפים משתלמים (3-4 ילדים פיקטיביים) בלי לעורר חשד, להזמין הלשנות, וכו'. אם מדובר בהשקעה לעתיד בתקווה לקבל הבטחת הכנסה, אולי יש בזה טעם.
קצבאות ילדים, הצבעות כפולות 593910
נראה לי ש 3-4 ילדים פיקטיבים כפול 200 שקל לחודש, במשך שמונה עשרה שנים מצטברים לסכומיים לא מבוטלים עוד לפני הבטחת ההכנסה והכוח האלקטורלי. ההלשנה לא נראית לי רלוונטית.
ועדיין, זה שמשהו אפשרי לא אומר שהוא גם קיים בהקפים נרחבים.
קצבאות ילדים, הצבעות כפולות 593912
אגב, כמו שאמרו לא פעם, בשביל זה לא צריך מאגר ביומטרי.
קצבאות ילדים, הצבעות כפולות 593909
מאגר ביומטרי לא בהכרח יעזור כאן. כל מה שצריך הוא לארגן רישום כפול (ע''י רמאות, שוחד, או מה שלא יהיה).

מה שכן, החוק אכן נועד למנוע במקור את הקלות של זיוף תעודות הזהות. בינתיים הכנסת המאגר הביומטרי לתמונה עכבה את החוק הזה בשנים ארוכות שלא לצורך.
קצבאות ילדים, הצבעות כפולות 593911
אני מניח שהמחשב של משרד הפנים אמור להתריע אם נתונים ביומטרים זהים לחלוטין נכנסים למאגר (מה ההסתברות לכך?) . איך רישום כפול יכול לעקוף את זה?
קצבאות ילדים, הצבעות כפולות 593914
מה ההסתברות של נתונים ביומטריים כפולים? לחילופין, צירוף של טביעות אצבעות של מישהו אחד ופרצוף של מישהו אחר, או עיוות קל של הפנים ישנו את התמונה. אני בטוח שיימצאו שיטות.
קצבאות ילדים, הצבעות כפולות 593926
איך השוחד או הרמאות יעזרו לו ברישום כפול? או שיהיו נתונים (זיהוי פנים וטביעת אצבעות) כפולים או שהנתונים לא יהיו שלו.
קצבאות ילדים, הצבעות כפולות 593928
לדוגמה: אם בודקים רק טביעות אצבעות, מספיק שהוא יחליף את נתוני הפנים שלו עם פנים של מישהו אחר, או יעוות אותם. לחילופין, יש לי הרגשה שאת נתוני הפנים אפשר לעוות בצורה עקבית ופשוטה (הדבקה של משהו על הסנטר לפני הבדיקה, לדוגמה).

מכיוון שאני לא מכיר מספיק טוב את הפרטים הקטנים, אין לי מושג עדיין איך אפשר לעקוף אותם.
קצבאות ילדים, הצבעות כפולות 593929
בשני המקרים יהיו שתי תעודות זהות עם אותם טביעות אצבעות,זה לכל הפחות מעורר חשד.
מעבר לזה שני ה''אנשים'' האלה עשו את תעודת הזהות שלהם אצל אותו אדם (אחרת צריך לשחד שני פקידים) וככל הנראה יש להם עוד קוי מתאר משותפים.

יתרה מכך כיום(או עם תעודת זיהוי ביומטרית אך ללא מאגר) כשאתה משחד פקיד אתה יכול לקנות סטוקים של תעודות זהות. עם המאגר, הרבה תעודות זהות עם אותם טביעות אצבעות ידליקו נורה אדומה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים