בתשובה לאלמונימוס, 04/05/12 21:00
ליבוביץ 594944
אם כבר, היה עדיף לרפרר ולקשר למישהו עם "קצת" יותר תרומה לתרבות הישראלית ואלגנטיות לשונית, מאשר לתת פרסום נוסף ומיותר לאוטו-אנטישם נאלח וחשוך כממציא ה"יודונאצים".
ליבוביץ 594946
הוא לא המציא - רק שיים.
ליבוביץ 594947
"שיים" - נתן שם?
ליבוביץ 594956
כן.
ליבוביץ 594957
בניגוד לתחושתך, המצאת מלים ''חדשות'' אינה נותנת לך תדמית אינטליגנטית יותר.
ליבוביץ 594965
אבל הצלחתי להזיז את הדיון לנושא שאני מבינה בו יותר משחמט.
ליבוביץ 594968
למיטב ידיעתי "שיום" (או "לשיים") זה התרגום העברי ל-naming
ליבוביץ 594948
בודאי שהמציא. בכל המובנים.
ליבוביץ 594996
גילה (כמו ב''גילוי אמריקה''). האמירה הזו של לייבוביץ תמיד סקרנה אותי. לייבוביץ היה ידוע באמירותיו הקיצוניות והפרובוקטיביות, אבל המשכיל דעת לא יחפז ליחס לו אמירות שאין מאחוריהן מחשבה. עד כמה שהבנתי הוא טבע את הביטוי ביחס לחיילי צה''ל כאשר בראשית מלחמת שלום הגליל הופצצו אזרחים בלבנון. יותר מאוחר הוא ייחס את הביטוי למנטליות בחוגים מסוימים. כנראה שהוא התכוון לחוג המתנחלים מחסידיו של הרצי''ה קוק. לגבי החלק השני, היום כשהמנטליות הזו מיוצגת בכנסת ולא רק ע''י חוגי הימין-המתנחל, ברור כי הפרופ' רק היטיב להרחיק ראות את מה שהיום כל בר בי רב יכול לראות.

לגבי החלק הראשון, קושיה היא ותהי לחידה. עד כמה שאני זוכר גם שם דובר באחד מפתרונות הקסם של אהוד ברק שהיה אז ראש אג''ת וניסה להלחם בפתח-לנד באמצעות הפצצות שיטתיות של ישובים וכפרים בדר' לבנון. לנוכח מה שידוע היום על מגע האנטי-מידאס של ברק, צריך להניח שגם כאן יש דברים בגו. מצד שני, אין מלחמה ואין צד לוחם שאינו פוגע באזרחים במידה כזו או אחרת. לעתים הצד הלוחם פוגע אפילו באזרחיו שלו כאשר הדבר נדרש (למשל כאשר האוייב משתמש בבני ערובה להגנתו). כאשר אתה הופך את כולם לנאצים, הכינוי הופך לחסר משמעות.
ליבוביץ 595023
נכון, זוהי הגדרה מנטלית. היא לא שמורה רק לישראלים אלא קיימת בכל מקום ובכל זמן, כמו שהיתה קיימת לפני מלחמת העולם.
בארץ עדיף להשתמש במונח ''יאצי''. זו לא המצאה שלי, קראתי את המונח ''שאצי'' ברוטר או בפייסבוק של דודו אלהרר או בפורום ימני אחר, לא זכורים לי בדיוק ראשי התיבות אבל זה בערך ''שמאלן אנטי ציוני''.
היאצים מתכחשים ליאציות ולכן מרגישים פטורים מעשיית חשבון נפש. הם טוענים שאם היו ארים בגרמניה במלחמת העולם הם לא היו נאצים והיו מצילים יהודים (משום מה רק יהודים, לא צוענים, סודנים ועממים אחרים).
Schatzi schenk mir ein Foto, ein kleines Foto von dir 595035
תאר לך את הבעת פניהם של הנאו-נאצים בגרמניה אם תקרא להם ''שאצי''....
Schatzi schenk mir ein Foto, ein kleines Foto von dir 595073
:) הפוך, הם קוראים לי "שאצי". כשהם קוראים לי שאצי אני עונה להם "יה, מיין קליינה ליבשן?" (תקן אותי אם אני טועה)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים