בתשובה לנועה ו, 01/07/12 9:24
למה שלא נעבור לסחר חליפין? 598725
קחי למשל את מערכת הרפואה בארץ. מה נראה לך יותר סביר, שאסותא יטפל במחבלים, או שסורוקה?

בתיאוריה את צודקת, אבל בפרקטיקה בתי חולים פרטיים כמדומני לא נמצאים בד"כ במקומות בהם יש להם הזדמנות לטפל בהרבה חיילי אוייב.
למה שלא נעבור לסחר חליפין? 598744
האם אסותא ערוך ובנוי לטיפול במקרי חירום, רפואה דחופה, טראומה וטיפול המוני?
למה שלא נעבור לסחר חליפין? 598745
יש להם יכולת מסויימת. באסותא יחידה לטיפול-נמרץ ומיון ("יחידה לאבחון ובירור מהיר"). כמובן שהרוב המכריע של המקרים הדחופים מקבל מענה בבתי-חולים ציבוריים.
למה שלא נעבור לסחר חליפין? 598746
עכש"י/מ זה לא שווה ערך לחדר מיון חירום, אין להם צוות קבוע ומשאבים של חדר מיון ערוך לקליטה וטיפול במקרי חירום, והם מיועדים לניתוחים מתוכננים. קרא מה שהם כותבים "...מחלקה לטיפול נמרץ, שערוכה לתת את ההשגחה המקסימלית והטיפול המיטבי למטופלים שעברו ניתוחים מורכבים..."
למה שלא נעבור לסחר חליפין? 598747
התכוונתי לכך ש"מקרי חירום" מתרחשים גם כשמבצעים ניתוחים מתוכננים מראש עם בירור ראשוני מקסימלי (שהם הניתוחים הנפוצים באסותא). לכן, יש להם יכולת מסויימת לטפל ב"מקרי חרום".
that being said - למקרים דחופים "מהבית" יש להם אמנם את היחידה הזו לאבחון מהיר, אולם (אני מניח ש)היא לא ערוכה לטפל במלא משרעת המקרים בה מטפלת יחידה דומה בבית-חולים גדול. קל וחומר כשאין להם ממש יחידת טראומה.
למה שלא נעבור לסחר חליפין? 598749
ראה, גם היחידה שלהם לאבחון מהיר לא שוות ערך לחדר מיום וטיול במקרי חירום "היחידה לאבחון ובירור מהיר, המאפשרת לבצע בירור מהיר של הבעיה הרפואית על ידי רופא מומחה, וכן לבצע את כל הבדיקות הנדרשות לתהליך האבחון תוך 72 שעות..." שוב, אני לא חושב שזו מערכת הערוכה לטפל במקרים המגיעים לחדר מיון בבי"ח גדול.
למה שלא נעבור לסחר חליפין? 598750
ברור שהיא אינה שוות ערך. כוונתי הייתה שהתשובה לשאלה "האם אסותא ערוך ובנוי לטיפול במקרי חירום, רפואה דחופה, טראומה וטיפול המוני?" היא "קצת" ולא "לא".
למה שלא נעבור לסחר חליפין? 598753
לא. זה בדיוק מה שאמרתי.
למה שלא נעבור לסחר חליפין? 598757
נדמה לי שהערת לגבי מיקום לא הערכות, אבל בסדר.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים