תגובה לעניין לבנון/חיזבאללה 60229
באחד מעיתוני לבנון נמסר על עבוי מערך החיזבאללה בדרום לבנון,כולל תוספת אמצעי לחימה ארטילריים ותותחי נ.מ.
עוד נמסר שהחיזבאללה מתאמן לקראת שני תרחישים
פיתוח טקטיקה לפגיעה במסוקי צ.ה.ל
אימון על מודל לאפשרות כיבוש סמלי של ישוב ישראלי,כדי "להניף דגל" ולזכות בנקודות תעמולתיות.
צריך לקווה שבצ.ה.ל מתכוננים לאפשרויות הראליות שהגבול הצפוני יתלקח ויכפה על ישראל אילוצים מסוג חדש/ישן.
צודק הקורא המזכיר נשכחות,מהעידן בו היתה לצ.ה.ל העזה שהוליכה לתכנון מבצעים עתירי דמיון ומבצעי פשיטות-יום משוריינות-רגליות שאילצו את המחבלים ומסיייעהם להתרחק מהגבול,כדי לחסות בעומק השטח.
הבעיה היא שהנהגת צ.ה.ל של 2002 אינה דומה להנהגות דומות מהעבר.המטכ"ל בהנהגת רא"ל מופז סובל מקטטוניות שאינה מאפשרת לתאים האפורים לפעול כהלכה....הבעיה אינה בעיית הלוחם הישראלי,אלא בעיית ליקויי מינוי "גנרלים" שהופקדו על הצבא,מייד כיסו עצמם בטפלון ובחרו "ללכת על בטוח" גישה שהיא מכשלת כל צבא חושב.
צודק הקורא בהערכתו שיש להכות בחיזבאללה ביום ובלילה -בכל מקום ובפרט במקומות שם אינו מצפה "להפתעות"...אלא שכאשר "הולכים על בטוח" ומופעלים מכח דוקטרינות מרובעות-אין כל סיכוי שהמלחמה הצפויה בחיזבאללה תהיה שונה באופיה ותוצאותיה מזו המתנהלת על ידי אותו מטכ"ל כושל "בשטחים"......הרמטכ"ל הנכחי נבחר על ידי שר-ביטחון שלא בלט בחכמתו והתקבל בירושה על ידי שר-ביטחון אחר,שגם הוא לא ממציאי הגלגל....בשיטה הנכחית "החבר'ה" ממנים את חבריהם וזה את זה וכך יוצא שבראש המטכ"ל עומדים מזה מספר סבבים "אדומים" מהצנחנים כשכולם מתהדרים בעבר כל שהוא בתוך או "ליד" סיירת מטכ,ל.....אותו בית-ספר,אותם דפוסי חשיבה ו...אותן תוצאות עלובות.....ועל כן.....ישמרנו האלוהים לא רק מפני אויבינו אלא גם מפני התאבנותם של מפקדינו.......אני אישית,מתגעגע לאלופי תש"ח.....דדו....מוטה....רפול ועוד שידעו להלחם גם עם יד אחת קשורה מאחורי הגב.....ספק עם מופז-טפלון יודע איך עושים זאת....
הגיע הזמן לניקוי אורוות בצה''ל. 60259
נראה שהקידום בצה"ל בימינו אלה מבוסס בעיקר על ליקוק ישבנים, וקיבוע מחשבתי. כמה פעמים שמעתם מן המפקדים שלכם: "אי אפשר, ככה זה?" איזה מין איבון קוגניטיבי הוא זה?

ישנה דרך אחת לשנות את הסדרים הנ"ל: על הרמטכ"ל הבא להיות איש שבילה שנים רבות כמנכ"ל בשוק הפרטי, ומכיר מלים כמו "תעוזה," "מקוריות," ו-"הסקת מסקנות" כיותר מסתם ססמאות ריקות מתוכן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים