בתשובה לאמ, 11/12/13 7:27
הסיכון העיקרי של ביטקויין הוא אינפלציה 625508
וכן, אני יודע על המודל המתימטי. אבל נראה לי שאנחנו קרובים מאוד לנקודה בה קבוצות מפתחים ואירגונים ינסו לקדם מטבעות וירטואלים אחרים (חלקם אולי אף עדיפים על ביטקויין).
הסיכון העיקרי של ביטקויין הוא אינפלציה 625512
אתה מתכוון כאלה http://en.wikipedia.org/wiki/Litecoin?
הסיכון העיקרי של ביטקויין הוא אינפלציה 625515
יפה. יש כבר עוד כאלה?
הסיכון העיקרי של ביטקויין הוא אינפלציה 625517
יש כל מיני כאלה. אבל אין שום דבר מקביל לתפוצה, תשתית המסחר העניפה והשימושיות (הדלה בינתיים, ובכל זאת) של הביטקוין. אבל חשוב מכך: יש כמות עצומה של סטארטאפים (בכל מיני שלבים), בהם הושקעו כמות עצומה של דולרים, שמפתחים תשתיות, אפליקציות והרחבות של הפרוטוקול הבסיסי, שמטרתם להרחיב ולהקל את השימושיות שלו. אם איזשהו מטבע-דיגיטלי חוץ ממשלתי יתפוס (וזה חתיכת "אם"), קשה להאמין שזה לא יהיה הביטקוין.
הסיכון העיקרי של ביטקויין הוא אינפלציה 625537
כפי שציינתי, יש חולשה לביטקין שאין לה מענה במודל הקיים שלו. החולשה היא שהערך הכולל שלו קטן יחסית לשאר המטבעות. כאשר הערך הכולל הנ"ל קטן — ספרקולנטים יכולים להשתלט עליו. זה מה מה שקרה בחודשים האחרונים.

הגוף היחיד שאני מכיר שיכול לפתח מטבע סליקה גלובלי , שיהיה יציב יחסית, היא ממשלת סין. סין יכולה להעמיד מאחורי המטבע חלק מהסחורות שהיא מוכרת, ובכך למנוע ספקולציה מהירה במטבע. השאלה היא אם ממשלת סין מעונינת בכך.

לפי זכרוני, סין הסכימה לקבל ביטקוין כהילך חוקי ואז לפני מספר שבועות התחרטה. בכל אופן, סין בנתה כרגע אמצעי סליקה חילופי לפייפל בערוץ השיווק שלה עלי-באבא , נקרא עלי-פיי alipay, זה מעיד על החשיבות שהיא מייחסת לנושא. ערוץ המכירות עלי-באבא , על כל שלוחותיו, מוכר להערכתי הרבה יותר מאייבי.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים