בתשובה להפונז, 11/12/13 11:30
מה עם האפשרות: כריתי במחשב הביתי? 625530
אני לא יודע כמה כוח המחשוב של גוגל שווה כאן למול החומרה הייעודית:
קצת רקע לטבלאות (טבלאות? טבלות?) שבדף: פעולת הכרייה היא, כזכור, לב ליבו של פרוטוקול ביטקוין. הפעולה נועדה להעניק תשלום למי שדואג לבדוק את אמינות ההעברות והמאמץ נועד לוודא שיש הסכמה של רוב המשתתפים. כלומר: ההסתברות לזכות בתחרות על הווידוא (שהפרס עליה הוא דמי הכריה וכן עמלות העסקאות) היא בעיקר התאם למהירות החישוב. ליתר דיוק: החישוב של פונקציה אחת: SHA256.

בטבלאות מופיעים אמצעי חישוב שונים ויש בהם את יעילות החישוב. היעילות נמדדת במהירות החישוב (Mhash - מליוני הרצות של SHA256 שהיא סוג של פונקציית ערבול - hash function) ביחס לעלויות שונות (לדוגמה: עלות האנרגיה הנדרשת לחישוב).

הוזכר כאן פרוטוקול Litecoin. אחד השינויים שבו הוא שהחישוב המסובך שבו אמור להיות מסובך יותר (תאורטית: בלתי אפשרי) למימוש במעגל משולב ייעודי (בעל כמות קטנה של זכרון(?)).

אבל כן, בפועל ביטקוין נהנה מאופי אינפלציוני: המימון מגיע מכך שכל הזמן זורם פנימה הרבה כסף. כמות הכסף הזו אינה בשליטה של איזה גוף מרכזי. יש לציין שבהמשך אמורה להיות בעיה הפוכה של העלמות מטבעות: אם אני מוחק בטעות את המפתח הסודי (הארנק) שלי, הכסף שבו אבל לבלי שוב. מעניין אם יתפתחו בעתיד כלים חוקיים להתגבר על הבעיה הזו ("לך תוכיח שכבר אין לך מפתח").

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים