בתשובה לאמ, 12/12/13 16:34
קניתי אחד והחלפתי בצבעוני שחור 625570
ברגע שידרשו רישומי העברה? למה הכוונה? בביטקוין כל העברה נרשמת. כל ההיסטוריה של כל ארנק גלויה לכל דורש. הבעיה היחידה היא לדעת מי הם בעליו של כל ארנק. אבל יש מספיק דרכים לא ישירות לאתר את הבעלים של ארנקים שונים.

תשלום מיסים לא נעשה בהכרח על ההעברות. הוא יכול להיות תשלום על הכנסות או כל מיני דברים אחרים.

לעניין ההשקעה: מי שאופטימי ומאמין שלמטבע יש עוד לאן לעלות, יכול לחשוב שזוהי השקעה טובה. כאשר מסתכלים על הטווח הרחוק, תנודתיות גבוהה אינה בעיה כה רצינית.
קניתי אחד והחלפתי בצבעוני שחור 625656
שוב. יש הבדל בין יכולת מעקב תיאורטית לבין יכולת פרקטית שכנראה לא קיימת . באופן תיאורטי קיום משטרה ובתי משפט מונעים פשיעה, בפרקטיקה זה לא כל כך עובד.

יתר על כן , בהנחה הלא בטוחה שהמטבע ביטקוין יקבל מעמד כלכלי בעל משקל יהיו מדינות זעירות שימכרו זהויות בדויות בתור מקלטי מטבע. עשו זאת כבר בימים הרחוקים שבהם לא היה אינטרנט, כאשר יש אינטרנט הגבולות הגיאוגרפיים לא קיימים יותר. אני יכול להעביר כל סכום שאני רוצה לכל מקום נורמלי בעולם על ידי שאכנס לסניף דואר או למשרד חלפנות, לאחר שהכסף מועבר לאנשי קש אפשר לקנות בו באופן אנונימי כל מוצר כולל מטבעות ווירטואליים.

אגב , כפי ששיערתי, ביטקוין משמש כז'טון באתרי הימורים באינטרנט. ביטקוין משמש גם כמטבע ווירטואלי של אירן, בגלל שלא יכלה להשתמש בדולרים יורו ודומיהם עקב החרם, זה מעיד על כך שהסוחרים בביטקוין הם גופים סמויים בפרקטיקה (למרות שהם כביכול גלויים באופן תיאורטי).

ניתקלתי לפני מספר ימים במטבע סליקה ווירטואלי נוסף שניקרא וובמאני webmoney. המטבע הזה הוא הילך חוקי ברשת השיווק הסינית עלי-באבא. לפי מה שהבנתי, זה מטבע די יציב שרוב המשתמשים בו הם מחבר העמים, אבל לא בהכרח. לא מן הנימנע שמאחורי המטבע עומדת רוסיה. המטבע הזה מאפשר היצמדות למטבעות ווירטואלים (דולר, יורו, רובל). עניין ההיצמדות הוא קריטי למטבע סליקה, שכן מטרת השימוש הוא קניה בטווח קצר, לא השקעה פיננסית, רוב האנשים לא רוצים להשתמש במטבע סליקה שערכו קופץ בפראות מיום ליום. יתכן שממשלת סין ביטלה את ההכרה בביטקוין לצורך סליקה בגלל חוסר היציבות שלו. אם הבנתי היטב, יש משרד חלפנות ברמת גן שבו ניתן להפקיד בחשבון וירטואלי של וובמאני . לפי מה שהבנתי, עלי להזדהות בזמן הקניה וההזדהות נרשמת. אני לא מתרגש מההזדהות, למשרד האוצר אין זמן לבדוק סכומי קניות קטנים. אני שוקל זאת מכיוון שאיני רוצה להשתמש בשירותי פייפל שלוקחים עמלות שערוריתיות על פעולות של כלום.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים