הצהלות בפייסבוק - קבוצות המונות עשרות אלפי אנשים. 634793
הטענות לגבי קומץ קטן מתחילות להשמע מנותקות מהמציאות. כמויות הצוהלים והשמחים בפייסבוק עברו מזמן כל פרשנות סבירה למילה ״קומץ״.
גם לא מדובר בטוקבקיסטים אנונימיים בפורומים איזוטריים שמרשים לעצמם להטריל ולשחרר קיטור שאיננו נורמטיבי משום שהם מסתתרים מאחורי עכבר ומקלדת. מדובר באנשים המזוהים ומזדהים בשמם המלא + תמונה שקוראים קריאות שנאה שלא יכולות לבייש חברים במפלגות ניאו נאציות או kkk. הם מדברים שם בלי דו משמעות ובצורה ברורה על כך שלשרוף ילדים ערביים זה דבר חיובי ומבורך. גם איזכורים של תאי גזים ופתרונות השמדה המונית מתקבלים שם בברכה, כפשוטם, בלי טיפת אירוניה או ציניות, תוך כדי קריאות טולולולולו. לא מדובר בעמודי פרודיה או טרולים. אלו אנשים אמיתיים ואלו הן הדעות האמיתיות שלהם.
הצהלות בפייסבוק - קבוצות המונות עשרות אלפי אנשים. 634794
גורם לקצת נוסטלגיה לימים הטובים והישנים בהם גם אלו שתמכו ברצח חפים מפשע, הבינו שבכל זאת יש כמה נורמות שמקובלות על החברה הישראלית ולכן תמיד פתחו במשפט המסתייג ״לא שאני מצדיק רצח של חפים מפשע, חס וחלילה, אבל...״. הנורמות והאווירה קצת השתנו והיום אין צורך להיות כה פטלטלים. אולי גם התמיכה ההדדית והנגישה ברשתות החברתיות מאפשרות לאנשים למצוא בקלות יתרה את ה ״like minded" וכך כל נורמה חברתית הופכת לבלתי רלבנטית. echo chamber על סטירואידים.
הצהלות בפייסבוק - קבוצות המונות עשרות אלפי אנשים. 634818
גם דגשיה ושיטותיה של מערכת החינוך השתנו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים