בתשובה לדובי קננגיסר, 06/04/02 2:31
אני דווקא מצאתי את האנטי 64659
גלובליסטית שבין השתיים כמעוררת תקווה כלשהיא. לה לכל הפחות יש אידיאלים כלשהם, ומודעות לכמה בעיות חמורות שמהם סובל העולם. נכון באותה מידה היא אינה מודעת גם לבעעיות שהיאשל כמה דיעות שהיא מחזיקה אבל אחרי הכל היא רק בת 14.. , והיא אינה מהססת ללכת כנגד הטרנד המקובל בקרב בני הגיל שלה .
אם אני צריך לבחור בין מישהי שעיקר עניינה בחיים הוא בבגדים שתלבש למסיבה ובין מישהי שאכפת לה מיערות הגשם ומהמצב האקולוגי בארץ , אעדיף ללא היסוס את השניה.יש לקוות שיופיעו הרבה יותר בני נוער כמוה.
אידיאליזם מול פרגמטיזם 64660
אני חושב שבתור הורה הייתי מעדיף שהילדה שלי תעריץ את בריטני ספירס ותשתה קולה מאשר תרוץ עם כל מני מטורפים לפוצץ ועידות.
אידיאליזם מול פרגמטיזם 64661
אינני קורא לקיצוניות שהיא תמיד מזיקה (ובני נוער נוטים מטבעם לקיצוניות ), אבל עדיף נוער שמודע לבעיות סביבו הן בארץ והן בעולם ומנסה לעשות משהו בעניינם ,מאשר נוער שמתעניין רק בבריטני ספירס בבגדים ובסקס . למרבית הצער יש היום הרבה יותר מדי מבני הנוער הזה וכך הם גם נראים.
בהקשר קיצוניות 64662
לארי ניבן וג'רי פורנל מתארים בספרם "נפילת המלאכים" את הירוקים כמתנגדים טוטאלים למדע וטכנולוגיה.
האם זה נכון לגבי רוב הירוקים?
יש ויש 64663
אני מגדיר את עצמי כ''ירוק'' ואינני מתנגד למדע וטכנולוגיה,נהפוך הוא אני חושב שעל ידי שימוש מושכל בהם ניתן לפתור חלק לא קטן מבעיותינ ( בהחלט לא הכל ) . וכמוני יש רבים נוספים.
אבל נכון יש זרמים מטורפים שונים שמתנגדים לכל מאפיין של מדע וטכנולוגיה.
תשווה את זה להבדל בין סוציאליסטים וקומוניסטים קיצוניים. אידיאלים לא כל כך שונים . אבל הקיצוניות של הדיעות עושה הבדל של שמים וארץ.מבחינתי כל מתלהמי האנטי טכנולוגיה האלה מהווים סכנה בדיוק כמו מזהמי הסביבה למינהם.
ומה היחס הכמותי 64664
בין הקיצונים והמתונים? (ואני מניח גם שרוב הקיצונים אמריקאים, או שאני טועה?)
שאלה טובה ,אינני יודע 64665
זה בהחלט עניין שדורש בדיקה. האנשים שאני מכיר כאן בארץ כולם מתנגדים לזרמי האנטי טכנולוגיה המופרעים האלה.
הנסיון מלמד שלפעמים הקיצוניים למרות שהם מיצגים תמיד מיעוט , עלולים בעצם קולניותם ונטייתם לאלימות וגרוע מכך ''לתפוס טרמפ'' על תנועה חיובית ולהרוס אותה מבפנים כמו שעשו הקומוניסטים לתנועות השמאל. לעניות דעתי אם הזרמים האלה אי פעם ירימו ראש ,וזה עלול לקרות ,כפי שמצב הדברים כרגע נראה ,יהיה צורך להילחם בהם כפי שיש להילחם בטרור של האיסלאם הקיצוני.
בהקשר קיצוניות 64703
הירוקים - ואני אחת מהם, לפחות בעיקרון אם לא תמיד בהתאם לשיטות - רוצים טכנולוגיה נקיה ומתנגדים לזיהום כדור הארץ. ספרו של לארי ניבן העוסק בדבר הוא הטיפשות בהתגלמותה - מעולם לא קראתי ספר שנכתב בידי סופר מד''ב מתוחכם כמוהו שידבר כל כך הרבה שטויות (אולי ראיתי את זה רק בסרט לפי ספריו של פרנק הרברט...)
בהקשר קיצוניות 64705
האם לשיטתך כור גרעיני הוא אנרגיה נקיה?
בהקשר קיצוניות - בהחלט לא 64714
בהקשר קיצוניות 64742
מה עושה טכנולוגיה לנקיה?
בהקשר קיצוניות 65017
זו שאינה מזהמת את הסביבה - ואל תשאל אותי איך כי אני לא טכנוקרטית (אחי אולי היה יודע).
לא איך, מה 65058
מה מוגדר כסביבה (אותה אסור לזהם), ומה כזיהום?
חולית ? שטויות ? פליז... 64770
אמנם הסרט המטופש של דיויד לינצ' והסדרה של ערוץ המד"ב האמריקני היה קישקוש במקרה הטוב, אבל להאשים בכך את הסופר של אחת מיצירות המד"ב החשובות במאה ה-‏20 זה בירבורציה לשמה.
חולית ? שטויות ? פליז... 65018
האמת היא שלא קראתי את חולית, כי הוא עוסק בפוליטיקה וזה נושא שאני מעדיפה לא לקרוא עליו. את הסרט ראיתי פחות או יותר בעל כורחי, והוא הצדיק את מה שחשבתי על הספר.
חולית ? שטויות ? פליז... 65027
''את הסרט ראיתי פחות או יותר בעל כורחי, והוא הצדיק את מה שחשבתי על הספר.''

זהו, שזה לא מצדיק כלל.

כנראה מדובד בהגיון של אנשים הנמנעים מקריאת יצירה ספרותית מעולה רק בגלל שנדמה להם שיש בה את המילה הגסה פוליטיקה...

לא חייבים לקרוא הכל, כל אדם וטעמו הוא. אבל לבקר יצירה ספרותית בלי לקרוא אותה זה קצת אידיוטי.
וריאציה 65034
האמת היא שלא קראתי את התנ''ך, כי הוא עוסק בפוליטיקה וזה נושא שאני מעדיפה לא לקרוא עליו. את הסרט ראיתי פחות או יותר בעל כורחי, והוא הצדיק את מה שחשבתי על הספר.
אני דווקא מצאתי את האנטי 64755
אז זהו, שהאידיאלים שלה מצוצים מהאצבע. היא תאמין לכל מה שנראה לה כאנטי-ממסדי, אפילו אם הוא אווילי לחלוטין (כמו השטות הזאת שיש לה על הדלת אודות קולה). האידיאולוגיה שלה היא ערימת סיסמאות נטולות משמעות אמיתית. היא ''דואגת לרעבים'', אבל לא ראתה רעב בחייה, ובטח גם לא תרצה לראות. מאוד חשוב לה מה שקורה בעולם השלישי, אבל היא לא תשכנע את האמא העשירה שלה להקדיש קצת כסף למען נזקקים בפריפריה הקטנה שלנו.
הטענה כאילו היא הולכת נגד הטרנד שגויה לחלוטין. זה כמו לטעון שה''גותים'' בארץ הולכים נגד הטרנד. הם לא, הם פשוט מצאו לעצמם קבוצה קטנה שנוח להם בה, וזה הטרנד שלהם, מבחינתם. סתם אנשים שלא הצליחו או לא רצו להשתלב בחברה הרגילה, אלא רצו להיות ''מיוחדים'', אז הם נהיו מיוחדים על-ידי זה שחיקו אנשים אחרים...

צריך לזכור, כמובן, שבניגוד לאמור בכתבה, הילדה אפופת-המותגים אינה ''ממוצעת'' בשום מובן, היא קיצונית למדי. יש מספיק ילדים ''נורמליים'' שהם לא פה ולא פה. עליהם אני סומך לדאוג למדינה הזו עשר שנים אחרי שאנחנו נגמור להרוס אותה.
אני דווקא מצאתי את האנטי 64799
מה לעזאזל הקשר בין האמא העשירה שלה לדעות שלה? כמה ילדים בני 14 שמביעים דעה יכולים לצאת ולהפגין את השקפותיהם בפועל?
ואגב, איך אתה יודע שהבת לא מנסה לשכנע את "האם העשירה" לתרום? היית אצלן בבית?
בהצלחה עם העקשנית 64777
אידיאלים שלא עומדת מאחוריהם הבנה עמוקה של הסוגיה הם סתם עקשנות.
אמנם אני לא בקטע של בנות 14 אבל האידיאליסטית נשמעת כמו כאב ראש רציני.
אולי 64784
אבל זה תמיד עדיף מכל בחינה על סוג הטימטום הקונפורמיסטי שרואה ובאופנה ובפרצוף יפה בדעת החברה וב''עכשויות'' את התגלמות כל השאיפות.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים