בתשובה לאייל סתם, 19/05/15 0:31
יש בעיה? 655523
בדיוק מה שצפריר אמר.
אגב, אתה יודע, ביום הבחירות יש עשרות אלפי אנשים שסופרים קולות בעשרות אלפי קלפיות, ועדיין רובם ככולם לא מדליפים תוצאות. אם הם יכולים, גם במשרד החינוך יכולים.

'לעיתים קרובות מאד' - זה אומר שאחוז מהנבחנים ראה עותק? עשרה אחוז? עשירית אחוז?
המקרה שתיארת לא נראה לי אפילו הדלפה, מבחן שנחשף כמה ימים מוקדם יותר הוא כבר לא סודי ולא חסוי (ועל הדרך חושף גם את הבעייתיות של תאריכי בחינה שונים שהוצעה פה בפתיל אחר כפתרון "מוצלח" לבעיית ההדלפות - כל הרעיון מאחורי בחינה כללית סימולטנית הוא למנוע מקרים כאלה).
יש בעיה? 655531
היכולת שלהם להדליף תוצאות מוגבלת בהשפעתה: התוצאות של הספירה לא נשארות סודיות למשך זמן רב.
יש בעיה? 655534
גם השאלות של הבגרויות לא נשארות סודיות למשך זמן רב. בדיוק עד מועד הבחינה (שיכול להיות לצורך העניין 24 שעות אחרי שהחליטו במשרד החינוך איזה שאלות יהיו).
יש בעיה? 655542
מה האינטרס של מישהו להדליף את תוצאת הספירה בקלפי 3 בפרדס חנה (בהתחשב בעובדה שהמידע הזה יהיה גלוי לציבור בתוך 10 דקות, וגם כשהוא יהיה גלוי לציבור הוא לא יעניין אף אחד)?

איך אתה יודע שאף אחד לא הדליף?
יש בעיה? 655549
אני נוטה להסכים איתך שהאינטרס פה קטן יותר.

אגב, אם כבר באינטרסים עסקינן: למעשה, גם אם ליששכר מתיכון הבלון ברחובות יש אינטרס אישי לגנוב את טופס הבגרות, אני קצת לא מבין למה יש לו אינטרס להפיץ אותו באינטרנט/וואטסאפ/פייסבוק/יוני דואר לכל העולם. לדעתי דוקא יש לו אינטרס הפוך: לא להפיץ אותו לאף אחד, כדי שכשהוא ובני מחזורו ירצו להתקבל לאוניברסיטה, יהיה לו יתרון יחסי בגלל ציון גבוה במתימטיקה. אם כל המחזור שלו יקבל בממוצע 20 נקודות יותר בבגרות במתימטיקה, זה לא יעזור ליששכר במיל להתקבל לאוניברסיטה.
יש בעיה? 655552
כשאתה נותן עותק מהבחינה לחבר שלך, אתה נותן גם עותק לחבר של החבר שלך, ולחבר של החבר של החבר שלך, ולחבר של החבר של החבר של החבר שלך, ולחבר של החבר של החבר של החבר של החבר שלך [חסרה לי הפואנטה].
יש בעיה? 655553
[תגיד, לאף אחד שם אין חברה? חנונים].
יש בעיה? 655555
בני 18 הם לא שכבת הגיל הכי אינטליגנטית בעולם.
יש בעיה? 655558
בטח לא אלה שגונבים בחינות - האינטליגנטים יודעים לפתור אותן לבד.
_____________
הפונז נגרר לטון המתנשא של התגובה הקודמת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים