משפט שדה יסודי, ישראלי מתחבט וסקילה בפירגון 655724
המילה לכאורה כאן היא חשובה במיוחד. ללא ה"לכאורה" הזה, נעשָה שיימינג לבחורה. השיימינג האמור זה סוג של סקילה בציבור, לא פיזית, אלא של אגו ושל מוניטין. לדעתי, במיוחד במדינה שלנו, אם הוא התאבד בגלל משהו כזה... משהו אצלו לא היה בסדר. אנחנו תרבות של אנשים שלא יודעים לכבד את האחר ודורסים את הכבוד ואת השם של שכנינו בכל הזדמנות, וסתם. מה זה "משפט שדה נמהר" לעומת משפט שדה... יסודי? כן הישראלים ממהרים לקפוץ למסקנות, למצק דעה ולהפיץ אותה לכל דיכפין או במילים אחרות לשפוט אחרים. לחשוב... "אני גזען"?! כן, רובנו גזענים... אולי אני לא ואתה לא ואשתך בטח לא, אבל אתה יודע איך זה... רובנו בכל זאת כן. לא מאוד גזענים, קצת גזענים. ובשב"כ? בשב"כ הכי לא גזענים. זה נוגד את הגדרות התפקיד. מי שנחשף ברמה היומיומית להפרדה בין שני גזעים, מי שנבחר בפינצטה ושירת מערכת שלמה שמנטרת, בולשת, חושדת ב, מסתננת אל תוך ומחסלת יחידים מאוכלוסיה מאוד-מאוד מוגדרת- אין שום סיבה שבכלל יחשוב בתבנית כזאת. אבל אני בכלל לא אומר שזה קשור לגזענות. מכתב המרטיר האלקטרוני מורה לי בסה"כ לעבר מישהו שהיו לו כל מיני קשיים אישיים אחרים, חמורים באמת, איתם הוא לא הצליח להתמודד. ייתכן שהעדר השליטה על ההתלהמות המהירה של הפרסום הייתה הסדק האחרון.
משפט שדה יסודי, ישראלי מתחבט וסקילה בפירגון 655726
דהיינו, בעיניך עצם שירותו בשב''כ מלמד שהיה גזען, ואידך זיל- זלזל ב''מרטיר האלקטרוני'', היהי.
משפט שדה יסודי, ישראלי מתחבט וסקילה בפירגון 655727
מפתיע אותך שלשמאלן יש חשיבה שטחית,סטריאוטיפית,בורות נוראה וחוסר כבוד בסיסי לאחר,ולחיי אדם?
משפט שדה יסודי, ישראלי מתחבט וסקילה בפירגון 655729
משתמש יקר במילה ''שמאלן''. ספר לי עוד על ''חשיבה שטחית,סטריאוטיפית,בורות נוראה וחוסר כבוד בסיסי לאחר,ולחיי אדם''.
מפי הסוס 655733
תגובה 655724
משפט שדה יסודי, ישראלי מתחבט וסקילה בפירגון 655734
זה "מכתב המרטיר האלקטרוני".
ותודה על שחידדת את דבריי בכיוון שנוח לך ובלי קשר לכוונה המקורית, אבל אתה ממחיש יפה את רעיון הקפיצה להסקת מסקנות אליו התייחסתי ועל כך תודה.
שמאלן-ימינן... מה זה השטויות האלה. לחיים וללקיחתם אין ימין ואין שמאל. הראיה השטחית והפילוג הפתלוגי הזה משרתים תמיד רק את הרע, אבל... זה בדיוק הרקע לכל סיפורי הסקילה הפומביים הללו. אם נצמד לנרטיב שחור-לבן הזה, לבינאריות של החיים שבהם שום דבר אינו מורכב, מסובך... אינו תצרף של עובדות ידועות ונעלמים נשגבים מהשגתנו ומהבנתו- במותו ציווה לנו לסקול אותה. חמורבי משהו?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים