בתשובה לברקת, 16/10/15 10:33
פגיעה חמורה בסטטוס קוו? 665425
ברוך בואך לאתר החביב שלנו. כקוראת חדשה אולי יהיה לך קשה בתחילה להבין מי נגד מי ומה נגד מה, טהעצה שלי לטירונים כמוך היא שבשלבים הראשונים להתערותם כאן יתעלמו מתגובות של מגיבים שהניק שלהם מכיל שם של חיה, אלא אם כן שם המשפחה שלהם הוא אנשלוביץ. המממ, או שקוראים להם אייל. או צבי. או זאב. טוב, יש לי הצעה יותר פשוטה: תתעלמי מההודעות שלי.

לעניין: אני שייך במידה מסוימת לאותו מחנה - לפחות כל מטיחים בי מהמחנה השני - אבל זה מפני שיש לי צפיות מוקדמות שונות מעם הספר הרוחני עם "ירושלים של מעלה" שלו ולאיסלם עם "דת מוחמד בסיף" ושאר מרעין בישין. וכן, אני מודע לכך שיש בקרב בני עמי הרבה אנשים ששריפת קבר יוסוף בשכם פוגעת בנימי נפשם, בלי קשר לשאלה אם יש בכלל קשר היסטורי בין המקום ההוא לבין מה שמייחסים לו - ואני אמור להרגיש חמלה והזדהות מסוימת עם אותם חוגים אלא שאינני מצליח. להגנתי אוכל להגיד רק שאין יותר מדי אנשים דתיים שמתרגשים מפגיעה ברגשותי שלי כחילוני, כך שלא זה מה שמפריע לי לישון בלילה.
פגיעה חמורה בסטטוס קוו? 665451
אני אכן מתעלמת מהודעותיך כיוון שברור שאתה פרובוקטור בתשלום. נותר רק למצוא את נתיב הכסף.

ולעניין: גם אני לא מזילה דמעה על קבר יוסף לכשעצמו, שכנראה אין בו קבר ולא יוסף. אבל יש טווח רחב שנע בין "חמלה והזדהות" לבין זלזול והוקעה. אני לא חושב ששורפי המבנה שאלו את עצמם אם יש ישראלים חילונים שמתנערים מהקשר למקומות קדושים וכולי. הם פשוט שרפו למען החוליגניזם. ואם היו שורפים שמורת טבע? (או מקום אחר שמייצג ערכים חזקים). לא רלוונטית מידת ההתרגשות שלי או שלך מפגיעה באתר דתי, אלא מידת הרצון לגדוע (ולא לעודד) פגיעה כזו. ומידת ההבנה שהפוגעים ניסו לפגוע בסמל שלגביהם לגמרי אמור לייצג את נימי נפשך. אתה ודאי יודע שקל לקחת סוכריה מתינוק. ובכן, דמיין שהתינוק בא אליך במרוצה ומתלונן שלקחו לו את הסוכריה, ואתה אומר לו שסוכריות ממילא מזיקות לשיניים, אז לא נורא שלקחו. האם זו תגובה רלוונטית?

שמעתי היום יהודי מאמין אומר (נא לא ללגלג כיוון שמדובר באדם יקר לי): "יוסף היה המלך שלהם במצרים, שלט עליהם, הציל אותם מרעב, ועכשיו הם מחזירים לו ככה. לך תעשה טובות לאנשים". צחקתי ואמרתי לו: אפשר לחשוב שאתה זה שעשה להם טובה. והוא אמר: "לא אני - אבל יוסף".
פגיעה חמורה בסטטוס קוו? 665456
האם בכלל יש קשר בין "אל אקצה" לבין צואתו של סוסו של מוחמד?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים