בתשובה לאייל מאנגליה, 22/11/15 11:14
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668133
עד כמה שאני התרשמתי המקסימום שצפי חטובלי קראה לו הוא לאפשר ליהודים להתפלל בהר הבית, וזו בעיני דרישה מאד לגיטימית לפחות כמו לאפשר ליהודים להתפלל במערת המכפלה. לא שמעתי שהיא קוראת להקמת בית המקדש עם הקרבת הקרבנות וכדומה. אם תראה לי מקור שסותר אותי אשנה בצורה דרסטית את ייחסי לחוטובלי. אם לא, תהיה אתה בעיני סתם משמיץ ומפיץ שקרים. אבל איני אומר כרגע דבר, כי אולי ראית באמת דבר כזה.
אגב, ראיתי פעם מאמר של פייגלין ובו דיבר באמת על הקמת בית המקדש. וזה באמת שינה את ייחסי אליו, כי קודם לכן דווקא הערכתי אותו.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668138
אתה מתכוון למשהו כמו: "הקמת המקדש במקומו בהר הבית צריכה לסמל את הריבונות המתחדשת של עם ישראל בארצו"?
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668140
והמשך המשפט: "מובן שחזון זה אינו יכול להתממש במצב הקיים היום בהר הבית"
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668155
אמרתי: "למשל, הקמת בית המקדש מחדש, רעיון שפעם היה נחלתם של אנשים כמו גרשון סלומון והיום שרת החוץ (בפועל) מטעם הליכוד מדברת על זה בגלוי". חוטבלי אומרת: "הקמת המקדש במקומו בהר הבית צריכה לסמל את הריבונות המתחדשת של עם ישראל בארצו. מובן שחזון זה אינו יכול להתממש במצב הקיים היום בהר הבית – מצב אבסורדי בו מונעים מיהודים את חופש הפולחן דווקא במקום הקדוש להם ביותר. עלינו להעמיק את אחיזתנו בהר הבית כחלק מהעמקת אחיזתנו בארץ ישראל כולה, כהכנת כלי הקיבול לשינוי ההוויה המתבקש הזה". מש"ל.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668174
והסיום:״כהכנת כלי הקיבול לשינוי ההוויה המתבקש הזה.״ היא בכל זאת פוליטיקאית והשאירה דרכי מילוט.
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668185
אני מסכים שזה די מוגזם‏1, אבל בניגוד לפייגלין שדיבר ממש על קורבן פסח או (חמור עוד יותר) אנשי המחתרת שזממו לפוצץ את אל אקצה, כוונתה של חוטובלי לא כל כך בהירה. אולי היא מדברת על איזה בית תפילה בצד המסגדים ולא במקומם, שזה פחות חמור, ואולי בתנאים מסוימים יוכל להתקבל גם ע"י המוסלמים, וייוצר איזה דו קיום כמו במערת המכפלה.

1 את הקישור הזה מצאתי קודם, אבל זה היה אחרי ששלחתי כבר את תגובתי. המהירות מהשטן . . .
מצעד האיוולת של הנבלות הצדקניות 668142
זה אכן נחשב לגיטימי (בחוגי הימין) היום. זה לא היה כך לפני 25 או שלושים שנים. ר' כאן.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים