בתשובה לאפופידס, 12/01/16 23:10
הקושי לומר את האמת 671739
הכותרת מטעה,אבל זה מעולה תמיד.
אנחנו מוקפים בטיפשים מטורפים.
מדהים שכל מה שצריך זה אדם שאינו אדיוט גמור להראות שהמלך עירום.
בקרוב אצלנו בתקשורת.
הקושי לומר את האמת 671920
טפשים אולי, מטורפים בטוח, רק זכור שרובם בעלי היקף השכלה ומנת משכל גבוהים.
זה מה שהופך את התופעה לכל כך מעניינת.
הקושי לומר את האמת 671922
ידע יש לכולם במרחק כמה הקשות במחשב,כמעט כל מה שתרצה בכל תחום ובכל צורת הופעה-העיניין הוא יכולת להבחין בין עיקר לתפל,לזהות מגמות לתת פתרונות נכונים לבעיות,ולא להתפס לרעיונות שנחשבים "נכונים".

לדוגמה:איש שמאל אומר "קיצוניים בשני הצדדים ..."- אנחנו יודעים שברור שיש קיצונים ,בכל ספקטרום יש קיצון.במובן הטהור המשפט הזה נכון.
אולם בעולם האמיתי,זהו שקר גס-אין שום דבר דומה בין קיצוניים אצלנו לקיצוניים הערבים,הכי קיצוניים אצלנו לא מתקרבים לטירוף של המתון אצל חיות האדם.

"גם אצלנו רוצחים"-הרוצחים הבודדים היהודים כ"כ זניחים שסטיסטית הם לא קיימים-אין דבר כזה. יש לך אלפי רוצחים ערבים כשכל ההנהגה ואנשי הציבור תומכים בהם,כולל כולם.
מי שמשתמש בשפה הזאת יש לו בעיה רצינית בבוחן המציאות,זה בן אדם מסוכן שברור שהוא מתכתב עם המציאות בצורה קלושה ביותר וצריך טיפול אובמה.
הקושי לומר את האמת 671923
>>אין שום דבר דומה בין קיצוניים אצלנו לקיצוניים הערבים

לא נכון: הקיצוניים שלהם דתיים והקיצונים שלנו גם דתיים. זו תכונה משותפת.

>>הכי קיצוניים אצלנו לא מתקרבים לטירוף של המתון אצל חיות האדם

לא נכון: ברוך גולדשטיין התקרב לא רק לטירוף של המתונים שבהם אלא הצליח להגיע לרמה מכובדת ממש של טירוף כשרצח עשרות אזרחים ופצע מאות, וכל זה במקום התפילה שלהם. והוא לא לבד. יש מספיק אנשים שחושבים שהוא "צדיק וקדוש", "נקי כפיים ובר לבב" ו"מסר נפשו על קידוש השם"‏1

>>הרוצחים הבודדים היהודים כ"כ זניחים שסטיסטית הם לא קיימים

לא נכון: ההשפעה של הרוצחים היהודיים, גם אם מעטים, היתה עצומה. יגאל עמיר הצליח להשפיע יותר מאלף מחבלים מתאבדים.

_______
1 פרס (שמעון) למנחשים נכונה מאיפה הציטוטים.
הקושי לומר את האמת 671924
צדיק וקדוש: הרב שלמה אבינר (זכר צדיק לברכה, זכר קדוש לברכה)
הקושי לומר את האמת 671925
כל הציטוטים מאותו מקור גלוי.
הקושי לומר את האמת 671926
אה,התכוונת למצבה? לא יודע מי ניסח אותה.
הקושי לומר את האמת 671928
>>אין שום דבר דומה בקיצוניות שלהם.
לא רק זו אף זו- עיניים,אוזניים ולפעמים שומעים רדיו וקראו ספר-זה משותף.

>>ידעתי שבגלל שהתגובה שלי הייתה כ"כ ארוכה ומפורטת שמשהו יתפספס במסר,אחזור על המשפט החשוב-
"הרוצחים הבודדים היהודים כ"כ זניחים שסטיסטית הם לא קיימים-אין דבר כזה."-רוצה לומר אין קבוצה,ארגון (בטח ובטח שלא שרים או ראש הממשלה),או אידאולוגיה שתומכים ברצח של אזרחים.אין.לא קיים.(ועכשיו אם תמצא איזה משהו קיקיוני,זה רק ממחיש את מה שכתבתי ואת הנתק מהמציאות).

>>איך יגאל עמיר השפיע?
הקושי לומר את האמת 671939
"הקיצוניים שלהם דתיים והקיצונים שלנו גם דתיים"?!
עמי פופר לא היה דתי (חזר בתשובה בכלא)
עזרא נאוי לא דתי
סמיר קונטר לא היה דתי
נאיף חוואתמה לא דתי
ואפשר להמשיך עוד ועוד.
הקושי לומר את האמת 671946
לא נכון. אי אפשר להמשיך עוד ועוד.
הקיצוניים, גם שלהם וגם שלנו, דתיים. כאשר אתה מונה את היוצאים מהכלל אתה לא מפריך את הכלל.
אילו הייתי מתחיל למנות את הדתיים הרשימה היתה ארוכה הרבה יותר. משני הצדדים.
הקושי לומר את האמת 671948
נראה למי ייגמרו הקיצונים קודם.
אני אתחיל:
מחמוד "אין ליהודים זכות לטמא את ירושלים עם רגליהם המטונפות" עבאס - לא דתי
הקושי לומר את האמת 671951
הג'יהאד האסלאמי הפלסטיני [ויקיפדיה] הוא ארגון טרור פלסטיני קטן יחסית, בעל אידאולוגיה אסלאמית, המשלב קנאות דתית ולאומנות.
הארגון, שהוקם בראשית שנות ה-‏80 ברצועת עזה, רואה את הטרור ככלי בלעדי לקידום יעדיו, ובראשם חיסולה של מדינת ישראל והקמת מדינת הלכה אסלאמית פלסטינית בכל שטחי ארץ ישראל. הג'יהאד האסלאמי היה הארגון הראשון שהיווה חלופה דתית-אידאולוגית למאבק בישראל, בניגוד לאש"ף החילוני. הג'יהאד האסלאמי ביצע בשנות ה-‏90 ובמהלך האינתיפאדה השנייה שורה של פיגועי התאבדות רצחניים, ששיאם בפיגוע במסעדת מקסים באוקטובר 2003.
באינתיפאדה השנייה נטל הג'יהאד האסלאמי חלק גדול והיה אחראי למספר רב של פיגועי התאבדות. מאז תחילת העימות ביצע גא"פ למעלה מ-‏422 פיגועים, (לעומת למעלה מ-‏500 שביצע החמאס, הארגון המוביל בהיקף הטרור נגד ישראל). בפיגועים הללו נהרגו 134 איש ונפצעו כ-‏880, רובם הגדול אזרחים.
בעקבות התהדיאה ב-‏2005 והבחירות למועצת המחקקת הפלסטינית שנקבעו לינואר 2006 הפך הג'יהאד האסלאמי ליורה העיקרי של רקטות קסאם על ישראל מרצועת עזה.
הקושי לומר את האמת 671955
סדאם חוסיין עבד אל-מג'יד א-תכריתי (בערבית: صدام حسين عبد المجيد التكريتي, תעתיק מדויק: צדאם חסין עבד אלמג'יד אלתכריתי; 28 באפריל 1937 – 30 בדצמבר 2006), היה נשיא עיראק אשר ששלט במדינה החל משנת 1979 ועד לכיבוש בירת עיראק, בגדאד, על ידי ארצות הברית במלחמת עיראק ב-‏9 באפריל 2003.

חוסיין, איש מפלגת הבעת', דגל בפאן-ערביות חילונית, בהתפתחות הכלכלה ובסוציאליזם. סדאם היווה דמות מרכזית בהפיכת 1968 בעיראק, אשר הובילה את מפלגתו לשלטון עוצמתי ארוך שנים.

כהונתו של חוסיין כנשיא עיראק התאפיינה בשלטון סמכותי ועוצמתי אשר דיכא זכויות אדם, בעוד הוא עצמו חי חיי פאר והדר בארמונות שונים אשר בנה מכספי המדינה ברחבי עיראק. ממשלו של סדאם הוביל בין השאר, למלחמת איראן-עיראק בין השנים 1980-1988 וכן למלחמת המפרץ בשנת 1991. בנוסף, חוסיין דיכא ומנע זכויות מקבוצות אתניות ומגזרים דתיים אשר נחשבו למאיימים על השלטון וכן מכאלה אשר דרשו אוטונומיה או עצמאות. ברבות ממדינות ערב נחשב חוסיין לגיבור בשל יחסו השלילי לארצות הברית ולישראל בפרט. בקרב מדינות המערב ובקהילה הבינלאומית חשו אליו איבה ואי-אמון, בעקבות פעולותיו במלחמת המפרץ.

חוסיין הודח על ידי ארצות הברית ובעלות בריתה במהלך מלחמת עיראק, הועמד לדין על ביצוע פשעים נגד האנושות בפני בית הדין העיראקי המיוחד שהוקם על ידי ממשלת הביניים העיראקית. בנובמבר 2006 נגזר עליו מוות בתלייה, וגזר הדין בוצע ב-‏30 בדצמבר 2006 על ידי תליין שיעי, בנוכחות מספר עדים מהממשל העיראקי ואיש דת מוסלמי.
הקושי לומר את האמת 671959
נובמת - רוחאללה ח'ומייני [ויקיפדיה].
הקושי לומר את האמת 671967
חאפז אל-אסד (בערבית: حافِظ ٱلْأَسَد; תעתיק מדויק: חָאפִט' אלְאַסַד; 6 באוקטובר 1930 - 10 ביוני 2000) היה שליט סוריה משנת 1970 ועד למותו. אסד, בן למיעוט העלאווי, החל את דרכו כקצין בחיל האוויר הסורי והיה פעיל במפלגת הבעת'. ב-‏1966, לאחר הפיכה צבאית שהובילה המפלגה, היה לשר ההגנה ושר החוץ, ובנובמבר 1970 תפס בעצמו את השלטון, תוך מינוי בני משפחתו ומקורביו העלאווים לעמדות מפתח. בתקופת שלטונו, הנהיג אסד דיקטטורה ופולחן אישיות ודיכא באכזריות את האופוזיציה למשטרו, דיכוי שהגיע לשיאו בטבח חמאת. הוא פעל לרסן את כוחם של האחים המוסלמים, ולחזק את מעמדה של סוריה כרפובליקה חילונית. אסד הוביל עם מצרים את מלחמת יום הכיפורים מול ישראל, והנהיג חזית קשוחה במסגרת המגעים להגעה להסכם שלום עימה. במקביל, הגביר את מעורבותה של סוריה בענייניה של שכנתה לבנון, מעורבות שהביאה לעימות נוסף בינה לבין ישראל במלחמת שלום הגליל.
תמשיך, נראה למי ייגמרו הפסיכים קודם.
הקושי לומר את האמת 671969
לא יותר פשוט לתת לינק לויקיפדיה? הנה, כך: חאפז אל-אסד [ויקיפדיה].

ואם כבר אסאד, מי היה מאמין שמהטפשות הזאת יכול לצאת משהו חיובי? עד הרגע לא הייתי מודע לכך שמלחמת יום כיפור התחילה ביום הולדתו של האריה מדמשק. אפשר לנחש מה הוא ביקש כשנשף על הנרות.
הקושי לומר את האמת 671974
וגם החמאס עצמו הוא ארגון דתי קיצוני, הרי. לא ברור למה דילגת עליו בדרך לקיצוני בריבוע.
הקושי לומר את האמת 671979
לא לבזבז תחמושת :)

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים