בתשובה לאפופידס, 12/01/16 23:10
הצורך לערוך את האמת 671758
(נתעלם מהעובדה שאין ב-AP עיתונאי בשם Matt Leigh וששמו של העיתונאי ששואל את השאלות הוא Matt Lee - כמו סטן ולא כמו ויויאן. לא כל כך ברור לי איך אפשר לטעות טעות כזאת שלא בכוונה)
קצת מוזר, והייתי מוסיף אפילו לא הגון, שהם חתכו את התשובה שלו באמצע. אז הוא הופתע מהשאלה וגמגמם קצת בהתחלה - ואחר כך נתן תשובה - לא הוגן לתת רק את הגמגום.
הצורך לערוך את האמת 671763
אני לא הבנתי את התשובה. אתה הבנת?
הצורך לערוך את האמת 671768
למיטב הבנתי הוא אמר, או התכוון להגיד, משהו כמו "אנחנו לא נשלים עם כך שקוריאה הצפונית היא מדינה מגורענת". את החלק השני של המשפט קצת יותר קשה להבין, כי משתמע ממנו כאילו ק"צ רק פועלת לפיתוח נשק גרעיני ולא שיש לה נשק כזה. המובן של כל הגמגום הזה הוא, אם כך, שכל עוד ק"צ מממשיכה להיות מדינה גרעינית, או לנסות להיות כזאת, ארה"ב לא תנרמל את היחסים איתה.

אגב, ק"צ, ההכרזה האחרונה שלהם כאליו הם ערכו ניסוי מוצלח בפצצת מימן היתה מחוכמת מאד. נראה שהכל היו בפאניקה מהאפשרות הזאת, ולאחר שהעז הוצאה מהבית אף אחד לא עשה עניין גדול מכך שהם ערכו ניסוי גרעיני בעוצמה גדולה יותר מהקודמים (לפי גודל האפקט הסיסמי).
הצורך לערוך את האמת 671770
כמדומני שהוא אמר Accept, שאפשר לתרגם כ"נשלים" אבל גם כ"נקבל", שאז זה נשמע יותר כהתעלמות מהמציאות. בכל מקרה, גם התשובה הארוכה יותר היתה מאד מגומגמת ומאד, איך נאמר, לפלפית? אתה יכול לדמיין את וודי אלן עונה בדיוק בטון דומה, אחרי שדרכו לו על המשקפיים.
הצורך לערוך את האמת 671775
אבל הוא מייד הסביר מה המשמעות [הפוליטית-דיפלומטית] של המילה accept בדבריו, we're not gonna recognize it.
הצורך לערוך את האמת 671778
תשמע, אני מסכים שאפשר היה לקבל את ההתפתלות הזאת. ועדיין, וודי אלן, משקפיים...
הצורך לערוך את האמת 671781
אני לא שמעתי התפתלות אלא שקילה של התנסחות דיפלומטית זהירה. וודי אלן הוא קומיקאי ואין לו אחריות על ניהול מדיניות חוץ שאותה מכתיב הבוס שלו.
הצורך לערוך את האמת 671782
בעצם כל הויכוח הוא בשאלה אם הגיע הזמן להכיר דה-יורה בכמה מצבים מדיניים, או שעוד יש תקווה לשנות אותם. ברור באיזה צד תמצא את הימין הישראלי, הוא הרי שואף להכרה דה-יורה (בשלב ראשון) במצב המדיני באיזו מדינה נידחת בגלקסיה רחוקה. בכלל, לראות נציג של משרד החוץ האמריקאי מגמגם זאת שמחה גדולה ליהודים.
הצורך לערוך את האמת 671783
מעניין שהימין הישראלי והיהודי-גלותי שמחים לנצל מצב של עיתונאים נשכניים בעוד שבארץ הם פועלים לדכא עיתונאות כזו וגם לא להיחשף בעצמם לעיתונאות חוקרת.
הצורך לערוך את האמת 671814
הימין הישראלי והאדם הנורמלי כואבים וכועסים כשנוהגים בהם בחוסר הגינות, ושמחים לנצל מצב בו הצביעות/החוסר בהגינות נחשפים.
הצורך לערוך את האמת 671815
אתה לא תזהה ימין גם אם יישב לך על האף.
הצורך לערוך את האמת 671827
כי האף נמצא באמצע. אם הימין מתחפש לאמצע, איך אזהה אותו?
הצורך לערוך את האמת 671800
נראה לי שכן‏1. אבל זאת לא השאלה המעניינת. אפופידס נתן לקישור שלו את הכותרת: "הקושי לומר את האמת" - אחרי שראית את הסרטון המלא, מי אתה חושב סובל באמת מהקושי הזה, דובר משרד החוץ האמריקאי או מי שחתך את התשובה, שינה את השמות ופרסם את זה תחת הסבר ש"שכח" לתאר את מה שקרה אחרי שהסרטו נחתך? אם האתר הזה לא יפרסם תיקון אפשר לקטלג אותו כעוד ערימה בהר הבולשיט הרפובליקאי. אני מקווה שאפופידס יוכיח את עצמו כאדם הגון ויתקן את עצמו.

1 אם אני מבין נכון הוא מנסה להסביר את המשמעות של הכרה דיפלומטית. זה לא משהו חדש שממשל אובאמה הנאצוקומניסטי-פוסטמודרניסטי-אנטיאנושי-מוסלמופאשיסטי (שכחתי משהו?) המציא. ממשלת ארה"ב, למשל, לא מכירה בטאיוואן מאז 1979. לא רייגן, לא בוש האב ולא בוש הבן. אמנם זה מגוחך, איך אפשר לא להכיר במדינה שאתה יודע שהיא קיימת, שאתה סוחר איתה, שיש לך משרדים רשמיים בה... ובכל זאת, עובדה. ולא עובדה חדשה במיוחד או עובדה שקשורה באופן כלשהו לפוסטמודרניזם או לאובאמה (אותו הדבר תקף, כמובן, למדינות אחרות, כולל מדינת ישראל שהפסיקה להכיר בטאייואן ב-‏1950).
הצורך לערוך את האמת 671835
בלי קשר לכלום, אפופידס הוא אדם הגון.
הצורך לערוך את האמת 671961
אולי כן, אולי לא - חובת ההוכחה עליו (בנתיים הוא מעדיף להתחנף להמון במקום לתקן את עצמו).
הצורך לערוך את האמת 675875
חודשיים נראה לי מספיק זמן לתקן את עצמך. כנראה שלא.
הקושי בלבקר את השקר (כשהשקרן מהצד הפוליטי שלך) 689764
היו ימים שעל מנת למצוא דובר רישמי של הממשל האמריקאי "מתקשה לומר את האמת" היה צורך לערוך את מה שהוא אמר, למחוק את התשובה, לעוות את שמו... היום החיים של ציידי השקרנים הרבה יותר פשוטים, הנשיא ודובריו לא "מתקשים לומר את האמת", הם אפילו לא מנסים. בחודש האחרון ראינו שקר רודף שקר רודף שקר... ואני שואל את עצמי, איפה כל הצדיקים שהתנפלו על מר לי על גמגום של 5 שניות, אם קושי לומר את האמת באמת באמת היה מפריע להם הייתי מצפה שיציפו את האתר הזה בתגובות נחרצות... אבל לא - שקט. חודש של שקרים בלי אף ציוץ של ביקורת. הנשיאות של טראמפ מצטיירת כמבחן יומיומי של הגינות אולטימטיבי למבקריו של אובאמה, ובינתיים רובם נכשלים בו פעם אחרי פעם. מביך.
הקושי בלבקר את השקר (כשהשקרן מהצד הפוליטי שלך) 689769
לתגובה שלי שם הייתי מוסיף, ובאותיות מודגשות, את נשיא ארה"ב דהיום טראמפ, ומקורביו, שעבורם עיתונות בכלל ועיתונות חוקרת בפרט היא אויב העם.
הצורך לערוך את האמת 714769
איך שאני מתגעגע לפוליטיקאים שמסוגלים לגמגם במקום לתקוף...
הצורך לערוך את האמת 714777
סרטון שמפרסמים "רפובליקנים בעד שלטון החוק" ששואל "למה טראמפ שיקר בקשר למשבר הקורונה?".

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים