בתשובה לאמ, 14/09/16 18:33
ועכשיו ברצינות- מה עובר על גברת קלינטון? 683899
לעניין הפד: הוא הוקם ע"י ממשלת ארצות הברית ומועצת המנהלים שלו ממונה ע"י הנשיא (אחרת טראמפ לא היה יכול להתיימר להעיף את הנהלת הבנק).

אבל זה מצחיק שתומכי טראמפ מוחים על תעמולת זוועה ומתעלמים מהסתירות הגלויות של מועמדם (יורם ארבל היה אומר על זה: ככה לא בונים חומה!)
ועכשיו ברצינות- מה עובר על גברת קלינטון? 683909
ההקמה והשליטה פורמליים ולא מבטאת את העובדה מי-שולט-במי

באותה מידה ממשלת ישראל יכולה למנות את בנק פועלים, בנק לאומי בנק דיסקונט ובנק מזרחי להיות בנק ישראל.
וכן ישראל יכולה למנות מועצת מנהלים לבנק הזה ולספר לנו שהיא שולטת באותו בנק שלא יפעל חלילה נגד הראינטרסים של המדינה. צפה 3 פעמים בסידרה "מגש הכסף" אולי תשתכנע אז כי כל השליטה של הממשלה בעשירים בישראל היא אחיזת עיניים.

הסרט THRIVE שהזכרתי מסביר בפירוט מדוע זה רע שהפד בארצות הברית הוא "בנק על" שהוקם על ידי הבנקים הראשיים בארצות הברית כדי לשרת את רצון ההתעשרות של הבנקים הללו מכספי הכלכלה האמריקאית.

הסרט THRIVE (סרט חופשי להורדה) פורסם מספר שנים לפני שטראמפ חשב לרוץ לנשיאות. זה אינו סרט תעמולה של טראמפ. סרט זה מבטא את השחיתות של הון-שלטון בארצות הברית.

(הסרט THRIVE דן גם בנושאים אחרים לגמרי, אבל הם אינם מעניינים אותי, גם אינני בטוח שהם נכונים. מה שמעניין אותי בסרט THRIVE הוא שהבנקים הגדולים בארצות הברית השתלטו על מוקדי הכוח הפיננסי בארצות הברית והם עשו זאת באמצעות הקמת הפד שהוא "בנק על" שמשרת את הבנקאים הגדולים של ארצות הברית. ההשפעה של הנשיא על _הפעילות השוטפת_ של הפד כמעט לא קיימת כי הפד מזין את הנשיא באינפורמציה ושולח לו יועצים ש"מסבירים" לנשיא ארצות הברית מדוע פעולת הפד היא לטובת ארצות הברית. מכיוון שכך — נשיא ארצות הברית יכול רק להנהן בהסכמה ל"יעוץ" שהוא מקבל מהפד.

הפד הוא זה שאחראי באופן ישיר להדפסת דולרים ללא הכרה בארצות הברית, מאז משבר הפריים. הדפסת הכסף היתה מוצדקת רק בשנה שנתיים הראשונות כדי למנוע חוסר נזילות אם הבנקים היו פושטים רגל. מעבר לפתרון משבר הנזילות, הדפסת כסף עלולה להתגלות כאקט הרסני שיערער את ערך הדולרים בבוא העת. ניפוח הבורסות על ידי פימפום הדולרים הללו לשוק יצר מנגנון של העברת כסף ציבורי לכיסים של האוליגרכיה הכלכלית בררצות הברית. האוליגרכיה האמריקאית מושקעת בניירות ערך בבורסות האמריקאיות ובורסות אחרות לכן ניפוח הערך של הניירות מאפשר להן לקחת את הכסף הדולרי המפומפם ולהשקיע אותו בנכסים אמיתיים (מחוץ לבורסאות).

העסק הזה של הדפסת דולרים ללא הכרה פועל בינתיים ללא קריסה כי ערך הדולרים מושתת על כלל הסחורות בשוק העולמי (לפי זכרוני 80 אחוז מהסחר העולמי ממומן על ידי דולרים אמריקאים). אם יום אחד לפתע סין ועוד ארצות יצליחו לכונן מערכת סליקת כספים בין לאומית שאינה מושתתת על הדולר האמריקאי, המשק האמריקאי צפוי לקרוס כי הדפסת דולרים זה _סוג של מס_ שארצות הברית מטילה על כלל העולם (האינפלציה כתוצאה מהדפסת דולרית מפוזרת על כלל השווקים העולמיים, האינפלציה זה סוג של מס כי לבעלים "קטנים" של דולרים אין אמצעי יעיל להתגונן מפניה). לא חושב שסין ושותפותיה יעשו מהלך כזה באופן _פתאומי_ כי זה יזיק גם להם אבל יתכן שיעשו זאת באופן מדורג על פני שנים רבות כדי למנוע קריסה של כל השוק העולמי.

כרגע לא נוצרו התנאים הכלכליים להחלפת כסף סליקה בין לאומי מדולרים לכסף אחר. לדוגמא: לסין משתלם בינתיים לא לייצב את האינפלציה של המטבע הסיני כדי להפוך אותו לכסף סליקה כי היא מנהלת מלחמת מטבעות לצורכי תחרות סחר, כל עוד המטבע הסיני לא מיוצב אינפלציונית הוא לא יכול לשמש כסף סליקה בין לאומי.

אם הגברת קלינטון, המריונטה בידי האוליגרכיה האמריקאית, תיבחר כנשיאה - השחיתות הזו תימשך ותימשך. זו הסיבה בגללה המימסד כל כך "אוהב" את הילרי וכל כך שונא את "טראמפ". כל שאר התעמולה בענייני קוסמטיקה ("פוליטיקלי קורקט") הם סתם הסחת דעת מענייני הכלכלה המושחתים בארצות הברית. המימסד בארצות הברית פוחד מטראמפ מפני שהוא מספיק חזק כדי לאיים על המשך החגיגה המושחתת.
ועכשיו ברצינות- מה עובר על גברת קלינטון? 683912
אבל מסתבר שאותו הסוג של הרחבה כמותית ננקט בידי בנקים מרכזיים אחרים ברחבי העולם. באירופה, בבריטניה, ביפן, ואפילו כאן בארץ.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים