למה בדיוק זה מפריע ל־IMDb? 686743
בקריאה שטחית של החוק, הוא מאפשר לשחקן לאסור על מי שמעסיק שחקן (או קשור איתו בקשר מסחרי) לפרסם את גילו. האם יש קשר מסחרי בין IMDb לשחקנים? או שלא קראתי נכון את החוק?
למה בדיוק זה מפריע ל־IMDb? 686843
ל-IMDb יש שירות בתשלום בשם IMDbPro עבור עובדי תעשיית הקולנוע, שמשמש בין השאר לליהוק. אם אני מבין נכון, לשחקנים מנויי השירות הנ"ל יש פרופילים "פנימיים" ב-IMDbPro, שבהם כבר עכשיו הם יכולים לבחור האם לציין את הגיל שלהם או לא, אבל החוק החדש יגרום לכך שאם הם יבחרו "לא", אז הגיל שלהם גם לא יצוין בפרופיל ה"חיצוני" ב-IMDb - עמודי השחקנים שכולנו מכירים.
למה בדיוק זה מפריע ל־IMDb? 686868
אבל כמובן שכל העניין הוא די חסר טעם. לדוגמה, נניח שברברה סטרייסנד מחליטה למנוע את פרסום הגיל שלה. אפשר לבדוק את הרשומה עליה בוויקינתונים. אפשר למצוא שם את תאריך הלידה שלה. אפשר למצוא שם גם את המזהה שלה ב־IMDb.

אפשר בקלות לקחת את כל הרשומות של אנשים בעלי מזהים ב־IMDb בוויקינתונים (שאילתה בודדת). על כל אחד מהם לבדוק בוויקינתונים מהו גילו (כנראה שזה לא מסובך במיוחד). נישאר עם:

* מי שרשומים ב־IMDb אבל עדיין לא רשומים בוויקינתונים. לא אכפת לי מהם. הם לא קיימים.
* מי שאין להם גיל ב־IMDb. אופס.

(לא שאני צריך ללמד מישהו כאן איך עושים דברים כאלו. סתם הזדמנות לספר על ויקינתונים)
למה בדיוק זה מפריע ל־IMDb? 686884
אני משער שה"לא קיימים" מהכוכבית הראשונה שלך הם לב העניין. על כל ברברה סטרייסנד ורוברט דה נירו יש בהוליווד עשרות או מאות שחקנים זוטרים, שנאבקים על כל תפקידון בסרט זניח. שחקן זוטר שכזה הוא לא מספיק מפורסם בשביל שיהיו עליו נתונים בוויקי, אבל אם בזכות תפקידון שהוא קיבל בעבר הוא כבר מופיע ב-IMDb, הוא לא רוצה שהגיל שלו יתפרסם ויפריע לו להיות מלוהק שוב לתפקיד שוטר ג' (שם הוא כמובן יגנוב את ההצגה ויהפוך לכוכב ענק).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים