בתשובה לeasy, 27/01/17 13:22
בשעה טובה 689045
אולי אנחנו חיים בארץ אחרת אבל להתרשמותי הסטלן הציוני מעשן בפומבי כמעט בכל מקום ודי ממזמן.
מעשנים בפאבים, מסעדות (אתמול מישהי מאחורי) חוף הים, פסטיבלים, הופעות, בשדות, במקומות עבודה וברחובות ובכל מקום.
''במרחב הפרטי'' הסטלן כבר מזמן לא חושש. חלק ניכר מהסובבים אותי מעשנים מגיל צעיר ואף אחד מעולם לא עבר חיפוש במכונית או בביתו ע''י שוטר.
בשבוע שעבר על גג תל אביבי עישנו עלמות חן לשעבר ג'וינט ריחני בלי שום עניין כי אין עניין. מי שרוצה לעשן כיום מעשן.
יש מי שרוצה לתאר מציאות שבה שוטרים מסיירים ברחובות דופקים בדלתות אקראיות ועסוקים מבוקר עד לילה בחיפושים אחר מריחואנה כדי להביא לשינוי בחקיקה אבל זה פשוט לא נכון.
בשעה טובה 689052
בגדול התרשמתי מאותה התחושה, אם כי אותי (ואת רכבי) עצרו ל''בדיקה שגרתית'', שאלו אותי אם יש לי סמים ברכב ודרשו לעשות חיפוש. כשעניתי להם משהו כמו ''קחו ת'זמן, אני אבדוק בינתיים מה חדש בפייסבוק'' שלחו אותי לדרכי.
מצד שני, יש ערך ב''רשמיות'' שינוי הנוהל ובכל מקרה לטעמי אין ערך בנהלים שמתעלמים מהם - או שמתייחסים אליהם ברצינות או שמוותרים עליהם. מדיניות של ''הסמכה-בקריצה'' לא מועילה לאף אחד חוץ מכדי להתעמר באזרחים ובכדי לבצע איפה-ואיפה כשרוצים להתנכל למישהו.
בשעה טובה 689519
כן, וזה מבאס משער שהחיפוש התרחש לפני שנים. ועדיין (מאז שהדיון התפתח) אני רואה לידי אנשים שמעשנים ללא שום חשש. בכל הופעת רוק שהייתי בה מאז שאני זוכר את עצמי עישנו סמים.
לגבי הרשמיות, זה נשמע הגיוני אבל המציאות מראה שיש נהלים שאוכפים יותר, יש כאלה שאוכפים פחות ויש כאלה שבכלל לא או לא בכלל. בצד של המחוקק אין שאלה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים