התרעות 6931
ברק עושה מה שטוב כנראה, לדעתי ולדעתו, אך האופן בו הוא עושה זאת הנו שגוי. ראש ממשלה אמור וחייב לקבל גיבוי ותמיכה מספקים בכדי לפעול בעניינים חשובים וגורליים.
הדרך בה הוא פועל, הזחוחה והבטוחה בעצמה יתר על המידה, גם יש צדק בחלק מדבריו, יש בה יותר מבעייתיות.
אך אם ברצונך, או כל מישהו אחר להתריע, יש גם צורך בשינוי הגישה. אנשים, בעת שהם נוהגים להתריע כנגד תופעה או דמות מסוימת, נוהגים בה בעת להגזים בצורה מועטה עד פראית ביותר. החונטה- גם נכון וגם רחוק ביותר ועל אני משער, יעידו אנשים שסבלו מנחת זרועה של החונטה. בישראל יש הרגשה באוויר ובפועל של שלטון גנרלים. מה לעשות שיש גיוס חובה. אז נכון שישנם אמצעים, כגון זה הנהוג בארה''ב, אבל בכל ההבדל בין שלטון הגנרלים הישראלי ולחונטה הוא רחוק מאוד ולא יגיע לידי כך. לפרט על החונטה- ממש אין צורך, אך דרך הפעולה של החונטה הייתה אכזרית, אלימה וקטלנית- הרג ושלטון רודני משותף, דומה לשל המנהיגים הגרועים ביותר בהיסטוריה. גם אם ברק טועה, יש לו רצון אמיתי לשלום. גם אצל רבין לא הייתה תמיכה גדולה כזו בתהליך השלום. אני זוכר אפילו התנגדות רבה.
אם מישהו מבקש להתריע, כדאי לו למטרתו שלא יגזים ויראה את העניין בצורה פרופורציונלית יותר ורגועה יותר. אולי אז אנשים אכן יקומו ויעשו משהו ותגובתם תשתנה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים