בתשובה ליוסי, 27/10/17 23:49
נוצרים את הנדל''ן 695401
מהומת האלוהים שאני מנחש (רק כדי להסביר את הממצא בשטח) תהיה מצד רוב הנוצרים והמוסלמים בעולם, ובעקבותיהם ממשלות. יהיה מדובר בשינוי סטטוס קוו עתיק‏1, וכולם יחששו שגם אם במקרה זה אין רע לאף אחד, זה מדרון חלקלק שבהמשכו ילוו ההצעות הכספיות באיומי רובים, מרומזים או לא (בכלל זה הפעלת כוחה הריבוני של מדינת היהודים, וראה הצעת החוק של עזריה שמוזכרת למעלה), וסופו דחיקתם מהעיר העתיקה של כל מי שאינם יהודים. בעצם זה לא סופו.

תראה משהו מעניין: ברובע המוסלמי, לכאורה יותר נפיץ, יהודים קנו נכסים וגרים בהם, ולא שלא היו מתיחויות סביב זה, ואפילו רציחות, אבל בגדול השמיים לא נפלו. ברובע הנוצרי, לעומת זאת, יהודים קנו נכס ופרצה מהומת אלוהים.

אבל חזרה לרובע הארמני, ויקיפדיה מספרת (הרובע הארמני [ויקיפדיה]) ש"מצויים מחוץ לחומות הרובע‏2 מספר מבני מגורים המיועדים לשכירות השייכים לכנסייה הארמנית ומושכרים לכל דורש, בחלקם מתגוררים יהודים". ואם כך נשאלת השאלה למה לא לבנות עוד בתים להשכרה במגרשים העזובים. האם אין באמת כזה ביקוש לגור שם? למה? או שמא העירייה לא תיתן היתרי בנייה? למה?

1 עם הפסקה לא כל כך עתיקה של נוכחות יהודית בעיר העתיקה, אבל מי סופר.
2 אני מניח שהכוונה לחומות מנזר יעקב הקדוש, שתופס את רוב שטח הרובע, אך בתוך שטחי הרובע.
נוצרים את הנדל''ן 695409
כזכור, רק ליהודים מותר לקנות בתים ברובע היהודי. יש תקדים של בית המשפט העליון בנושא. ליתר דיוק, בית המפשט קבע שיש בירושלים שכונות שאסור לשנות את הצביון שלהן (וזה קצת יותר מעשור לאחר שהרסו את בתי המוגררבים שהיו בין הרובע היהודי לכותל). אבל על רוב השכונות במזרח העיר הפסיקה הזו לא חלה.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים