כן לשלום 6958
בקשר ליציאתו של ברק מעל לראשי הח"כים אז ככה: קואליציה שמתפרקת כך סתם פתאום אינה ראויה להערכת ראש הממשלה. החברים היקרים הצטרפו לקואליציה למרות שידעו שישנן אי אילו הסכמות בתחום המדיני, אבל מה, בשביל מנעמי השלטון למה לא לעצום עין בשדה המדיני? אי לכך האנשים האלה לא ראויים להתייחסות רצינית מצד רוה"מ אלא אם קולם ישמע ברמה בהצבעת אי אמון ופיזור הכנסת. בכל אופן עצם היציאה לפיסגה אינו מהלך שאמור להישען על רוב הכנסת או הציבור. אם יושג הסכם ממילא הוא יהיה חייב באישורה של הכנסת ואולי גם באישורו של הציבור במשאל עם.
באשר למתנחלים אכן קשה לי ההזדהות איתם גם מהסיבה שרובם לא חילונים. אכן אם היו מצטרפים למאבק בחרדים זה היה מקרב אותי מעט לכיוונם. מה שחורה לי בהתנהגותם של הקיצונים שבהם, הוא התנהגותם המבזה בניגוד לחוק ובהתעמתות עם כוחות הביטחון.
באשר למלחמה הבאה אני בהחלט תומך בהפעלת העוצמה המירבית על מנת למנוע את נפגעינו.
שלומם של בנינו חשוב יותר מכל עיקרון אחר ובמלחמה כמו במלחמה הרוג את אויבך אחרת יהרוג הוא אותך.
כן לשלום 6961
המפלגות שהצטרפו לקואליציה הצטרפו מתוך אמונה שהם יוכלו ממש להשפיע על מהלכי הממשלה (חוצפנים, מה?). ברק, מה לעשות, התעלם מהם לגמרי. לכן הם עזבו אותה עכשיו. אם היו נשארים - אז היית יכול להאשימם כי עשו זאת למען מנעמי השלטון.
כן לשלום? 6987
נחמד מאד שלדעתך אנשי הקואליציה שנטשו את ברק לא ראויים להערכתו. דא עקא שדעתך בנושא אינה רלוונטית. יש חוקי משחק לדמוקרטיה, וראש הממשלה הנבחר שלנו, ששיקר לעם בעניין גיוס החרדים, ואמר ''אמת מוגבלת'' (צר לי על הצורה האורווליאנית של המונח הזה) בתחום המדיני, יצא לשיחות קמפ דייויד בהצהרות שהעם איתו, אפילו אם הכנסת לא.

נתניהו המושמץ מאד לא היה חולם על שימוש בטרמינולוגיה דיקטטורית כזו, למרות שכנראה במקרה שלו זה היה קרוב יותר למציאות.

יתכן בהחלט שברק יביא הסכם טוב. ניצחון לדמוקרטיה ודאי שאין כאן. כנראה שיש לו מנדט לוותר כמעט על כל הגדה וירושלים, משום שקשה לי להאמין שאנשים שהצביעו עבורו לא ידעו שהוא מטעה אותם בנושאי ירושלים ובקעת הירדן.

כמובן שהוא לא שיקר. שמאלנים לא משקרים. רק נתניהו שיקר, לא שאנחנו זוכרים במה הוא שיקר. היה העניין ההוא, אה... כן. שאול עמור הפך לשר רק בסוף הקדנציה ולא בתחילתה. איזה שקרן היה נתניהו.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים