בתשובה לאיילת בועזסון, 15/05/02 19:01
הדרך לכוונות טובות רצופה בגהנום 69830
אהם. הבא נבחן את העובדות:

הנהג היה מעורב במרדף משטרתי לאחר שהוא וחבר חטפו ארנק מאישה (ואת האישה יחד איתו, נראה לי). הנהג ניסה לחמוק מהמשטרה. בשלב כלשהו, הוא זיהה לפניו איש משטרה מפזר נעצים על הכביש כדי לעצור אותו. מכיוון שהנהג לא היה יכול לעצור בזמן, הוא ניסה לחמוק מהנעצים על-ידי כך שירד מהכביש - טכניקה אותה למד ממשחק מחשב. לצערנו, איש המשטרה היקר עמד במקום לא מי-יודע-מה מוצלח, ונדרס על-ידי הנהג (שמכוניתו התהפכה).
טענת הנהג - השוטר ביצע מעשה התאבדות - הוא ידע שהנהג נוסע מהר מידי, אבל בכל זאת היה כה עסוק בניסיון לעצור אותו, עד כי כלל לא ניסה להמנע מהתאונה.
בלתי סביר? אולי, אבל לא כמו טענת התובע - הוא, ולא הנהג, טוען שהנהג פשוט שיחזר סצינה ממשחק נהיגה, והשוטר היה לא פחות מ*מטרה* של הנהג, שניסה לשחזר את אותו משחק אלים. מתיאור המקרה ברור שלא זה המצב. במשך 40 דקות של מרדף, הוא לא ניסה לדרוס אף אחד. הקשר היחיד למשחק הוא שדרכו הוא הכיר את שיטת הנעצים של המשטרה, וידע (או חשב שהוא יודע) איך להמנע ממנה.
בקיצור, כהרגלה המשטרה מנסה להמציא פרטים.

מזכיר לי את המקרה של השוטר שנדרס ע"י נהג שנהג במהירות מופרזת. השוטר יצא לאמצע הכביש כדי לסמן לנהג לעצור, אחרי שזיהה את המהירות המופרזת שלו ברובה לייזר. הנהג לא הספיק לראות את השוטר בזמן, ודרס אותו. מי אשם? לדעתי, השוטר אשם לא פחות מהנהג, והוא זה שהיה הגורם המיידי לתאונה.
הדרך לכוונות טובות רצופה בגהנום 69876
ומאיזה משחק מחשב זה:
לקוח?
GTA, בבירור. 69926

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים