ימין חילוני? בהפגנה הוא לא היה! 7002
מר פוגל

אתה מלין על התקשורת ש"כמעט אף פעם לא מראיינים את אנשי הימין החילוני", ובכן:

א. איני מעודכן לגמרי במה שמשודר בערוץ 2 אבל לא עובר יום בערוץ 1 בלי שאשמע את "הקלישאות הלאומניות למחצה", כלשונך, של סילבן שלום ולימור ליבנת, או כפי שמכנה אותה ד. רוזנבלום "לימון חומצת". נכון, דני נווה מופיע רק אחת לשבוע. אבל מה עם מיכאל קליינר וגנדי? טוב, אותם שומרת התקשורת השמאלנית לאירועי דמים למיניהם - ומה לעשות שאלה התמעטו בזמן האחרון?

ב. אבל לא לאלה בדיוק אתה מתכוון מר פוגל, נכון? אתה רוצה שתינתן במה בטלוויזיה לאנשי רוח חילוניים מן הימין. אבל מה לעשות שז'בוטינסקי, אלדד ואורי צבי גרינברג כבר אינם בין החיים? ומשה שמיר, הסופר המפא"יניקי שהפך איש ימין, יבדל לחיים ארוכים, הוא לא ממש אופציה, כבר עדיף אריק שרון.
אין באמת אנשי רוח ימניים בעלי שיעור קומה, אין משקל נגד בימין לעמוס עוז, א.ב יהושוע, מאיר שליו ואחרים.
את המצב העגום הזה, שאין כמעט ימין חילוני המסוגל לנהל ויכוח תרבותי עם השמאל, תפס במלוא משמעותו וחומרתו בני בגין; הוא עצמו הכריז שהוא "מנהיג בלי חיילים" - ואכן, בצעד מופתי, כראוי לבעל הדר ז'בוטינסקאי, הוריד את עצמו מהבמה הפוליטית.

ג. ואכן, מר פוגל, אנשים מהסוג שאותו רצה להנהיג בני בגין, ימניים, דמוקרטיים, ליברלים ותרבותיים, הם מיעוט בטל בשישים בעם (ימני מהסוג הזה היה דן מרידור שהתמרכז). הטלוויזיה אינה מציגה את פניו של הימין הזה פשוט משום שהוא כמעט ואינו קיים.

היום עברתי פעמיים בכיכר רבין בשעת ההפגנה הגדולה של הימין (אני פשוט גר בסביבה) ונוכחתי בעובדה שהטלוויזיה השמאלנית שלי (אולי בגלל תקינותה הפוליטית) לא דיווחה עליה: 9 מתוך 10 מהמפגינים היו חובשי כיפות או חובשות שביסים!!! בהתחלה חשבתי שזו מקריות שאני נתקל רק בדתיים (אגב,מעט חרדים יחסית) ולכן התחלתי לבדוק זאת ביתר תשומת לב, וזו עובדה: הכיפות העידו שהפגנת הימין של היום היתה הפגנה של דתיים!!!

לפיכך, הטענה שלך שהקשר דת-ימין אינו מועיל לציבור הימני החילוני תמוהה. בלי הימין הדתי אין משקל של ממש לימין הישראלי בציבור הישראלי. אלמלא הדתיים היה מספר המפגינים הימניים בכיכר רבין היום קטן ממספר המבקרים שם בכל אחד מימי שבוע הספר.

ג. שמעון
וחבל 7006
בצער רב אני נאלץ להסכים איתך באשר לאנשי הרוח הימניים שפשוט נעלמו מהמפה הפוליטית (ואם כל הכבוד למרידור, הוא לא איש רוח ובטח שלא אחד משלנו). לפי דעתי צריך לעשות הפרדה בין אנשי ימין שלא מוכנים לשום ויתורים לבין אלו שהשלימו כבר עם העובדה שמדינת ישראל תאלץ להפרד מחלקים מסויימים משטחה.ברגע שההפרדה הזאת תעשה יהיה מעניין לגלות שרוב הדתיים נמצאים בצד שמתנגד לכל ויתור בעוד שהחילונים כבר השלימו עם הפשרות הכואבות ורק מתנגדים לדרך בה הם נעשים.נורא עצוב לציין,אבל שיטת ההתנחלויות פשטה את הרגל בבחירות האחרונות.המפלגה שקראה לא לוותר על אף שעל קיבלה בקושי 3 מנדטים.ואת זה הבין בגין בעצמו שבאבירות ראוייה לציון שם את המפתחות על השולחן והלך.הוא הבין שהמנטליות של הציבור השתנתה וכיום רוב האנשים השלימו כבר עם רעיון המדינה הפלשתינאית.ולכן בהפגנה אתמול היה רוב דתי ולא חילוני.
ימין חילוני? בהפגנה הוא לא היה! 323084
זה כל-כך לא נכון!
לא רק הדתיים ימינים ישנם גם המון חילונים זה פשוט שהדתיים עם יותר הכפתיות לאנשים אחרים ולארץ-ישראל כאשר החילונים חושבים שיותר חשוב להשאר בבית ולצפות באיזו תוכנית ספורט או שפשוט לראות את ההפגנה בחדשות.
ככה זה לא הדתיים הדתיים מבינים את סדר העדיפויות ויודעים כמה חשוב זה לשמור על ארצנו שלימה.

למרות זאת ישנם כמה "חילונים" שחושבים קצת על ארץ-ישראל ותושביה והולכים להפגנה למרות שזה אומר שאפשר לפספס מדור ספורט או השיר שלנו...

אדם שלא הולך להפגנות האלה ולא עושה מאמצים לעצור את ההתנתקות בפשטות לא יכול לקרוא לעצמו תושב ארץ-ישראלי!
הוא גרוע בדיוק כמו אלה שבגללם אנו מפנים את השטחים שלנו!

נ.ב
יש המון המון חילונים בהפגנות כל אלה שיש להם חשיבה ועובדה שהרי אני חילוני ואני מקפיד ללכת לכל הפגנה שיש כדי שאחר כך לא יוכלו לשאול אותי למה שתקתי.
ימין חילוני? בהפגנה הוא לא היה! 323102
בימים בהם אין הפגנות מומלץ שלא תחמיץ את ''באופן מילולי''.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים