בתשובה לשוקי שמאל, 17/07/18 11:46
תעודת שליש לטראמפ 700913
--"למנוע מטרוריסטים/עבריינים/קנאים/מהגרים לא רצויים וסתם אנרכיסטים וראדיקלים להשתלט על מציאות החיים"-- שים לב שוקי איזו שורה של אנשים רשמת כאן: שני הראשונים מקובלים פחות או יותר על כולנו. קנאים הוא כבר כינוי שנתון לפרשנויות לאור תפיסת העולם של המפרשן. מהגרים לא רצויים במדינת ישראל הם באופן כללי כל מי שאינם יהודים. ומיהם כל מי שאינם יהודים? האם אלו שאינם יהודים? אלו שאימם אינה יהודייה או שלא התגיירו כהלכה. ומיהם סתם אנרכיסטים ורדיקלים? מונח שיש לו תוכן ומזמן הפך לגידוף ללא תוכן. לידיעתך: רדיקלים שולטים בחיינו בלי שבאו לכאן כמהגרים. אנחנו קוראים בטעות לרובם שמרנים; לא. הם רדיקלים. הם מובילי שינוי ואפילו קיצוני. סמוטריץ' ודומיו הם רדיקלים. מי שרוצה להפוך את מדינת ישראל למדינת הלכה הוא רדיקל ולא שמרן. בזמנו -מילטון פרידמן כונה שמרן למרות שהיה רדיקל בהשקפת עולמו.
תעודת שליש לטראמפ 700919
אתה מערבב שני עניינים.
ברור שקנאים, ראדיקלים ואנרכיסטים הם עניין סובייקטיבי, אבל לצורך דיון זה, האבחנה די פשוטה. אני מדבר על קיצונים שאין להם תמיכה ציבורית רחבה.
זהו קו המבדיל בין עוה"ד בן גביר לחה"כ סמוטריץ'. בן גביר הוא פרובוקציונר המנסה לקדם את דעותיו ובעיקר את עצמו ע"י פרובוקציות נגד הסדר הציבורי ובעבר נגד החוק. סמוטריץ' הוא נציג נבחר של מאות אלפים שהצביעו בעבור רשימתו. יש כאלו העושים מלאכתם קלה ונטפלים לאנשי ציבור נתעבים ומאשימים אותם בכל קשיי ותקלות החיים. למעשה האשמים האמיתיים הם מאות אלפי בוחריהם שבחוסר האחריות והמוסר שלהם מינו אותם על חיינו.
בתגובה זו איני עוסק בשלטון רע שדעותי עליו מן הסתם קרובות לדעותיך. אני עוסק באותם אלו שמדלגים על הצורך להבחר בבחירות דמוקרטיות ומנסים לפרסם דעותיהם ע"י הפרת החוק. הבעת דעה, גם באמצעות הפגנה ומחאה היא לגיטימית בדמוקרטיה. השתלטות על מציאות החיים באמצעות חסימות כבישים ושיבוש אורחות חייהם של מאות בלתי מעורבים היא משהו אחר.
בהזדמנות זאת אומר שעובדי מערכת הבריאות, כאשר מי מהם נפגע פיזית ע"י הלקוחות, זכאים לעניות דעתי, להתכנס ולהביע מחאה, גם בשעות העבודה שלהם. להשבית את המערכת וליזום עיצומים שונים, זה כבר זחילה לתחום האנרכיה. אם מערכות השלטון אטומות לצרכי הביטחון של עובדי הבריאות, האם לא ראוי לומר זאת לציבור, במקום ליזום פיגוע בקרבנות חפים מפשע והשפעה כדי להזיז את אותם אטומים?
תעודת שליש לטראמפ 700922
למילה אנרכיזם אין רק מובן של חוסר סדר וחוסר משמעת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים