בתשובה ליוסי, 13/08/18 23:00
שאלת תם 701110
זה תלוי בפרטים - למשל, אם זה וירוס שפוגע בממותות שאנחנו מוצאים אותן משומרות בשלמותן בסיביר זה סיפור אחד, ואם הוא פוגע באיזה מין של טרילוביטים לפני 600 מיליון שנה שנשארו מהם רק שרידי מאובנים זה סיפור לגמרי אחר. סביר שברוב המקרים לא נוכל לזהות את הסיבה.
שאלת תם 701163
(אחרי קצת מחשבה) - הממותות אמנם נכחדו רק עכשיו, אבל האם אתה בטוח שמישהו יוכל לזהות (למשל) וירוס שפוגע בחשק המיני‏1 שלהן בגופה הקפואה?

__
1. אוקי, זאת הרמה להנחתה של הרבה בדיחות מפגרות. אבל נניח שהוירוס פוגע בהפצת הפורמונים בזמן הביוץ ומוריד משמעותית את מספר ההריונות בעדר, ומכאן את ההסתברות להעמדת צאצאים פוריים בפרק זמן נתון.
שאלת תם 701164
אולי לא. גם באדם שמת היום לא בטוח שנוכל לזהות וירוס שאנחנו לא מכירים כלל. השאלה היא האם הווירוס משאיר עקבות באנטומיה - תאים מסוימים שהתנוונו, דלקת או צלקת סביב איזור מסוים וכו'.
שאלת תם 701165
אני לא מבין הרבה בנושא, אך למה שוירוס המשנה את מולקולת הפרומון למשהו שלא מדרבן את הזכרים להזדווג ישאיר עקבות באנטומיה?
ונניח שזה קרה גם לדובי הפנדה, ומזמן כבר כולם נגועים בנגיף. למה שאי פעם נגלה את זה?

___

רק להבהרה - אני לא טוען שזאת הסיבה להיכחדות הממותות או לתנאים הבלתי אפשריים בצורה מגוחכת שנדרשים כדי לעזור לפנדות להתרבות. אני רק מעלה את זה כניסוי מחשבה לבדיקת היתכנות של סיבות טרוויאליות (אך בלתי ניתנות לגילוי) להכחדה מהירה‏1 של מין באמצעות צמצום מתמשך של אחוז הצאצאים הפוריים באוכלוסיה.

___

1. או לפחות מהירה מכדי פיתרון אבולוציוני.
שאלת תם 701167
וירוס לא משנה מולקולה, הוא משנה תאים.
יש לא מעט מדענים שחוקרים את דובי הפנדה ומנסים להבין למה לכל הרוחות לא בא להם להזדווג. אני מניח שהם גם בודקים את רמות ההורמונים, כמות הזרע וכיוצא באלו אינדיקטורים של פוריות. יתכן שיש גורם חיצוני והם לא ימצאו אותו, אבל קשה להאמין שיש גורם חיצוני ואי אפשר למצוא אותו. גורם חיצוני אמור לפעול דרך המנגנונים של הגוף ולעורר תגובות בגוף, ואת המנגנונים האלה אפשר לבדוק.
שאלת תם 701195
חשיפה לפורנו?

(שיט, מישהו הזהיר למעלה מהרמה להנחתת בדיחות מפגרות.)
שאלת תם 701201
פורנו בשחור לבן, מיינד יו.
אולי הן הרגישו שחסר להן גיוון.
שאלת תם 701348
אמנם לא דובים ולא פנדה, אך מסתבר שהמלריה משנה את ריח הגוף של בני אדם ועכברים בצורה מאוד מעניינת.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים