בתשובה לצפריר כהן, 13/11/18 19:34
מניעת פרסום 702595
לא יודע, לי הקטן זה די מעשי - באמצעי התקשורת המקובלים בהם אני משתמש, שניהם נותרו עלומים עבורי.
מניעת פרסום 702687
אבל אתה הקטן הוא לא מטרת הצינזור כאן. הצנזורה היתה אמורה למנוע מהאויב לדעת את שמו ומראהו של מ', מטעמים מבצעיים, והיות שהיא נכשלה בכך לחלוטין (אני גיליתי את שני הפרטים הנ"ל, ועוד כמה, תוך כמה דקות על גוגל), מוזר בעיניי שהצינזור עדיין בתוקף.

עולות בדעתי שתי פרשיות שיכולות לשמש אבן בוחן למקרה הנוכחי. הראשונה היא האיפול על תמונתו של עמנואל מורנו, למיטב ידיעתי גם כן מטעמים מבצעיים. כאן האיפול הצליח - עד היום, עכש"י, לא התפרסמה בפומבי תמונה שלו. הפרשה השנייה היא פרשת הנשיקה של חיים רמון עם הקצינה הצעירה ה'. בדומה לפרשה הנוכחית, גם כאן ניתן למצוא בקלות באינטרנט (לפחות פעם היה ניתן) את שמה המלא ותמונתה של ה', למרות צו איסור הפרסום. אבל כפי שיונתן אורן העמיד אותי על טעותי, במקרה הזה "צווי איסור הפרסום אינם כה מטומטמים. אם אפגוש את א' בנסיבות חברתיות או סתם אראה אותה ברחוב, לא אדע מי היא. נכון שאם אתעניין בה יותר (אגגל אותה, בקיצור) אוכל למצוא את הקשר שלה לפרשה. אבל אם לא, נוכל לנהל שיחה נורמאלית בלי שהיא תישא עליה את המטען של הפרשה. זה גם עניין בעל ערך."
מניעת פרסום 702692
ענין תמונתו של מורנו עלה במחשבתי כשהגבתי - ואכן על פי ארבעת הבייטים ששמורים בזכרוני בנושא, התמונה נשארה חסויה עד היום, וזה נראה לי כמו מידע תומך.
מאחר ולא ניסיתי לחקור במופלא ממני, לא הגעתי למידע שאתה הגעת אליו. גם בגלל שקצת לא נוח לי, הריחרוח הרכילותי הזה.
אז אתה אומר שהצינזור נכשל. ייתכן, אבל גם כאן, אם תרשה לי להפעיל את אפליקציית תסריטאי הג'יימס בונד שלי - אולי "האויב", בהגדרתו כסוכני המודיעין של החמאס/חיזבאללה ודומיהם שזה תפקידם אכן ימצא את תמונתו אם ירצה, אבל 95% מאוכלוסית עזה ולבנון לא יטרחו.
ואולי בתוך אותם 95% דוקא נמצאים שלושת סוחרי הדגים, שני חלפני הכספים וארבעת שחקני התיאטרון העזתיים/בירותיים שהנ"ל היה עמיתם העסקי במסווה לצורך משימות כאלה ואחרות בשניים כאלה ואחרות, והתנוססות תמונתו במיטב העיתונים דוקא תעלה בהם זכרונות שעדיף שלא היו עולים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים