הגיגי בחירות: 703155
1. מי ששוקל לתמוך בבני גנץ כי הוא רמטכ"ל, שייזכר ברפול, בוגי יעלון ויואב גלנט שכמעט היה רמטכ"ל ויראה שזו לא בהכרח ערובה לאיכות.
2. מי שוקל לתמוך בבני גנץ כי הוא מחוץ למפה הפוליטית כדי לשנות אותה, שייזכר כמה יאיר לפיד ומשה כחלון קיימו את הבטחותיהם לבוחריהם ואיזו פוליטיקה ישרה ונקייה הם הביאו איתם.
3. מי שתומך באיחוד כוחות מול נתניהו, שיזכר מה לפני 40 שנה לד"ש - חבירה של אנשים טובים עם מטרות טובות שקרסה בפחות מקדנציה אחת.
4. מוקד התנגדות ממשי לנתניהו ולדרך הימין יכול להתגבש רק סביב מפלגה ערכית עם מצע ברור שהוכיחה שהיא פועלת למען בוחריה ולא נמלטת מהצבעות קריטיות. חבירה למרצ תיצור מסה פוליטית שתרכז אליה את המאבק בהדתה, בשחיתות, בגזענות, בלאומנות, בכיבוש ובפגיעה באורח החיים.

שיהיה בהצלחה לכולנו.
הגיגי בחירות: 703156
1. גם בראש הכשלון הכי מהדהד של מפלגה חדשה - ד"ש - עמד רמטכ"ל, יגאל ידין.
2. ראה כאן, לפי פרשן עיתון "הארץ", יוסי ורטר, גנץ אמר בשיחות סגורות כי בקמפיין הבחירות "יציג עמדות ימניות", אך נאום שנשא בכנס של הקהילה היהודית במקסיקו דווקא מיישר קו עם עמדות מפלגת "המחנה הציוני".
הגיגי בחירות: 703158
גנץ ידבר משני צדי הפה כדי לקחת קולות גם מהליכוד, גם מלפיד, וגם מהמחנ"צ.
לפי הסקרים קל לו יותר לקחת קולות מלפיד וקשה מהליכוד.
האם זה אומר שהוא צריך לדבר יותר ימינה כדי לנסות לקחת גם מהליכוד ולהסתכן באבדן הקולות שהרוויח מהמרכז-שמאל או לדבר יותר שמאלה ולשמור עליהם בלי לקחת מהליכוד?
הגיגי בחירות: 703159
יכול להיות שאם הוא מדבר דרך הפילטר של קבוצות מיקוד ויועצים אסטרטגיים זה לפחות נראה שהוא יצליח לקושש יותר קולות. את הקול שלי הוא יוכל להתחיל לקחת בחשבון אם הוא ידבר בכנות על מה שהוא חושב ורוצה.
הגיגי בחירות: 703157
2. מפלגתו של יאיר לפיד הצליחה בינתיים להחזיק מעמד לא רע. בין השאר בגלל שהוא לא קפץ סתם כך לפוליטיקה אלא התכונן לכך במשך כמעט עשר שנים.

מהבחינה הזו גם כחלון וגם לוי־אבוקסיס לא הקימו מפלגה כטירונים פוליטיים (גם לא יעלון, אבל אנחנו כבר ראינו שהוא פוליטיקאי לא מספיק מיומן).
הגיגי בחירות: 703215
כחלון לא טירון אבל זה לא עוזר לו- ח"כי "כולנו"‏1 כבר קופצים מהמפלגה הטובעת, והיא מתחילה להיראות כמו עוד מפלגת פעם אחת ודי.
1 נכון לעכשיו: מייקל אורן, יואב גלנט, והממ... מישהו בשם אלי אלאלוף.
הגיגי בחירות: 703217
אלי כהן. גם אלי אלאלוף?
הגיגי בחירות: 703218
הגיגי בחירות: 703162
3. ד"ש היא דוקא דוגמה מצוינת למפלגה שהביאה למהפך פוליטי היסטורי - עליית הליכוד לשלטון. אם מישהו יצליח לעשות מהפך היסטורי הפוך כיום - דיינו בריבוע.
2. בתור בוחר יש עתיד ב2013, אני מרוצה מאד מתפקודה של המפלגה בכנסת ההיא, כולל של ראשה כשר אוצר.
הגיגי בחירות: 703165
בשביל שיהיה ''אפקט ד''ש'' הפוך כזה צריך מפלגה שמתפצלת ממחנה הימין ומביאה למחנה המרכז-שמאל את השלטון. נכון לעכשיו זה לא יקרה. אם וכאשר נתניהו ייאלץ לפרוש, אולי.
הגיגי בחירות: 703167
שתי המפלגות שקרויות על שם יישובים בצפון?
הגיגי בחירות: 703174
איזה?
הגיגי בחירות: 703175
גשר וחוסן
הגיגי בחירות: 703176
המפלגה של המושבניק (במקור), חוסן לישראל והמפלגה של תושבת החוץ בקיבוץ, גשר.

הייתה פעם מפלגת מרכז: קדימה.
הגיגי בחירות: 703178
גשר היא באמת מפלגה ימנית שפתאים מהמרכז יביאו לה קולות. חוסן לישראל (איזה שם דוחה במילטרסטיותו ומאצ'ואיסטיותו) היא פלגת מרכז מלכתחילה וגם קולותיה יגיעו מעוד פתאים משם. אף אחת מהן היא לא ''ד''ש'' ימנית שמאיימת על שלטון הימין.
הגיגי בחירות: 703200
ועוד אנחנו מדברים, התפצלו ראשי הבית המשיחי ממפלגתם להקים מפלגה ''מתונה'' חדשה תוך כדי השארת החובות הכספיים למפלגתם הישנה והגדילו את פיצול הקולות בתוך הימין. כה לחי.
הגיגי בחירות: 703275
אורנה ברביבאי, המצטרפת החדשה ל"יש עתיד" על בני גנץ: "אני לא יודעת מהן דעותיו, אבל הוא נראה לי מתאים למפלגה". אין מה להגיד, צודקת.
הגיגי בחירות: 703276
התרגומים ברשת ל hilarious הם מצחיק, מצחיק מאוד, מבדח, משעשע.

תסלח לי, אני נשאר עם המקור. זה הילאריוס.
הגיגי בחירות: 703277
יש עתיד הופכת להיות מפלגת האלופים (ליתר דיוק: מפלגת ראשי אכ״א).
הגיגי בחירות: 703285
עדיין עדיף על מפלגת תתי-האלופים דוברי צה"ל, הלא כן?

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים