בתשובה לאפופידס, 07/01/19 13:23
אומואמואה 703404
זה העצם הבינכוכבי הראשון שהצלחנו להבחין בו. סביר שהיו המון שחלפו פה בשכונה בלי ששמלבנו אליהם.
על פי המהירות של העצם, כ-‏26 קילומטר בשנייה (לא בקרבת השמש, שאז הוא נע הרבה יותר מהר) לא סביר שמדובר ברכב בינכוכבי, שכן במהירות הזאת היה לוקח לו עשרות אלפי שנים להגיע לכאן מאחד הכוכבים השכנים.
אני לא יודע כלום על הפיזיולוגיה של חייזרים, אבל בהנחה שהם לא עמידים לטמפרטורות גבוהות, הייתי מצפה מכלי רכב שנע בחלל להיות בהיר או אפילו מבריק כדי למנוע התחממות מקרינה. זה מה שאנחנו עושים בדרך כלל. הגוף הזה הוא כהה וככל הנראה בולע כ-‏90% מהקרינה שפוגעת בו.
הייתי גם מצפה מטכנולוגיה חייזרית שמסוגלת לנוע בין כוכבים להיות מסוגלת לייצב את עצמה ולא להסתובב סביב ציר אקראי. אולי מדובר בגזע שאוהב כוח משיכה אלכסוני וכוח קוריוליס שונה בכל נקודה, אבל אם היה מדובר בגוף שלא מסתובב בכלל או שמסתובב סביב אחד הצירים המשניים שלו, זה היה יותר משכנע.
כרגיל, טענות יוצאות מהכלל דורשות ראיות יוצאות מהכלל, וכאלה אין כאן.
אומואמואה 703406
מסכים לחלוטין. אבל אאז''נ, אחת ההשערות היא שמדובר ברכב ש''התקלקל'', ולכן הספין המוזר, וכו'. לא מסביר את המהירות ולא את הצבע.
אומואמואה 703408
כח משיכה משתנה לאורך הספינה דוקא יכול להיות ממש כיף: כשאתה רוצה אימון כח, אתה הולך לחדר הכושר שבקצה, וכשאתה רוצה להירגע באפס גרביטציה אתה הולך לספא שבאמצע.
יתירה מזאת - אתה מחזיק את הצבים באזור הקצה ואת הג'ירפות לקראת האמצע, להקל על הלב שלהן. את הגמל והשיבוטה באזורים דומים בהתאמה (רק להיפך מהשיר).
כנ"ל לגבי האנרגיה - גזע שכבר התגבר על מסע בין כוכבי, רק ירוויח מצבירת האנרגיה הפוגעת בו וישאיר את המגנים המבריקים לציויליזציות פרימיטיביות שעוד לא פתרו את בעיית ההתחממות הזאת באופן יעיל.
עם המשפט האחרון אני מסכים לגמרי.
אומואמואה 703430
טיעון המהירות פחות תופס בעיניי מאחר ולא ידוע מתי הוא שוגר. אולי שוגרו מיליונים לרחבי היקום לפני מיליוני שנה? באשר לפיזיולוגיה, אני סבור שאוטוטו (כלומר במאה השנים הקרובות) אנחנו הולכים לוותר על מגבלות הפיסיולוגיות שלנו בדרך זו או אחרת. בקשר לצבע הכהה והסיבוב - אני מניח שזה כדי שיצא רך מכל הצדדים (:
אומואמואה 703436
למה לשגר משהו שיגיע ליעדו בעוד מיליוני שנים? מה התועלת שהתרבות המשגרת מצפה להפיק ממנו? האם התרבות מניחה שבעוד מיליון שנים המטרות שלה ישארו כפי שהיו?
אומואמואה 703441
אני יכול לחשוב על מחקר מתגלגל למען הדורות הבאים, בינה מלאכותית שמשדרת באופן רציף מידע רלוונטי (תרבויות/משאבים חדשים) לתרבות האם שתקבע בכל דור מחדש מה, אם בכלל, היא רוצה לעשות עם זה, יצורים שהתגברו על בעיית המוות ומבלים את זמנם במסע בין כוכבים במסגרת חבילות שיט מפתות כמו "גלקסיית שביל החלב הקלאסית - מיליון מערכות שמש בחצי מיליון שנה"
אומואמואה 703443
זהו חלק ממיצג אמנותי ישן מאוד. תדרי הצבע הכהה משתלבים לשיר הילולים פרוע בשפת ה-FF6347# (גוון עגבניה, וסליחה שאני מעוות את שמם).

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים