בתשובה לדב אנשלוביץ, 17/01/19 7:44
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703570
תזכורת:

לפני קצת יותר משנה שנה פורסם תחקיר על נווה ועל הוועדה למינוי שופטים בעובדה. מה שהיה מעניין שם הוא שנווה עצמו הזמין את המצלמות. לי זה נראה שהוא רצה להשוויץ בכוחו.

לפני כמה חודשים נווה נתפס על חם במעשה פלילי בעליל ועם כוונה פלילית. הוא היה בהליך גירושים ורצה לצאת לחו״ל עם חברתו (סטודנטית צעירה למשפטים). אבל לא היה מעוניין לחשוף את הקשר הזה. כי אפי נווה עומד מעל החוק. ואומנם לאחר שנחשף המעשה התקבל הרושם שנווה עומד מעל החוק: הוא קיבל גיבוי כמעט מושלם מאנשי לשכת עורכי הדין וכן משרת המשפטים ושאר אנשי קואליציה. שהרי הוא בסך הכל עשה משהו מוזר, אבל לא הורשע בבית משפט.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703574
למה אתה מתכוון כשאתה אומר ששרת המשפטים גבתה את מעשהו בנתב"ג? התוכל להביא מקור שמאמת זאת? ככל שאני יודע הוא הושעה או השעה את עצמו מועדת מינוי השופטים לאחר שהתפרסם המעשה הזה.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703583
גיבו את החלטתו לא להתפטר מיד. הוא נתפס בשעת מעשה אבל המשיך בתפקידו כראש לשכת עורכי הדין. הוא גם לא התפטר מתפקידו בוועדה לבחירת שופטים אלא רק השעה את עצמו.

מאז שופטים הפסיקו להפגש עימו, אבל לא כך השרה שקד.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703585
גיבוי למעשה הוא לומר שלא נפל בעושה המעשה שום רבב כשעשהו. המשך פגישות עבודה זה משהו אחר שלא בהכרח אומר שהפוגש חושב שאין שום בעיה במעשה.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703586
היא לא קראה להתפטרותו. היא לא גינתה את מעשיו. מכל חוגי הימין נשמעו התפתלויות בנוסח „הוא לא הואשם בבית משפט. לא נמהר לחרוץ את דינו.״

זה כבר גיבוי.
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703595
"„הוא לא הואשם בבית משפט. לא נמהר לחרוץ את דינו״ - נשמע שהגיבוי לנווה הוא אולי תוצאת לוואי של מה שיותר חשוב, גיבוי של הגיבוי לנתניהו...
יש עוד מספר חודשים עד האחד באפריל. המתינו בסבלנות. 703610
כשנחשפה הפרשה הקודמת עם החברה שהעביר בנתב''ג שאלתי בשיחת סלון שני חברים עורכי דין אם הוא יעוף מראשות לשכת עורכי הדין בגלל זה. שניהם ענו- אין סיכוי, הוא חזק מדי פוליטית.
הרי לך ''אליטות חדשות'' 703612
לאור ההסתבכות בפלילים של כל כך הרבה בכירים- נשיא אנס, ראש ממשלה לוקח שוחד, שר אוצר גנב וכו'
האם ההנהגה קורצת במיוחד לאנשים עם אופי עברייני או שאנשים נורמטיביים הופכים את עורם כשהם מגיעים לעמדת כח?
הרי לך ''אליטות חדשות'' 703614
אני מאמין שאנשים שמגיעים לעמדות בכירות (ניהול, פוליטיקה) הם מלכתחילה אנשים שאפתניים ונחושים שלא נותנים למכשולים או לקשיים להפריע להם בדרכם. זה נכון גם כשהמכשול הוא חוות דעת משפטית או פגיעה במישהו בדרך להשיג את מה שהם רוצים. נראה לי שלפחות בתחילת דרכם הם לא חושבים לעבור על החוק, פחות מתוך כבוד אליו ויותר מתוך חשש ממנו, אבל ככל שהם צוברים כוח הם מרגישים יותר ויותר בלתי פגיעים ומאמינים שמגיע להם לקבל מה שהם רוצים, גם אם החוק קובע אחרת, ושרשויות האכיפה פחות חזקות מהם.
בקיצור, היבריס, היום כמו לפני 3,000 שנים.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים