נו... 7055
איך בדיוק תשפר עליה יהודית את צביון המדינה היהודי?

רוב המצהירים על יהדותם, בעולם, הינם חילונים או רפורמים ובאופן כללי שמאלנים. אני מניח שזה לא סוג היהודים שאתה רוצה לייבא. אתה רוצה את הפונדמנטליסטים הרפובליקנים. למה, בעצם? מה יועיל לנו משלוח נוסף של פנאטים דתיים מברוקלין?

כמה חורים הסטוריים:

א. לא הייתה "גלות יהודה" לאחר חורבן בית שני. מיעוט מהתושבים הוגלו, ורוב הערים נשארו על מכונן - ירושלים היא חריג בולט. רוב יהודי העולם כבר מזמן ישבו מחוץ ליהודה ולגליל.

ב. אלכסנדר ינאי מת בסביבות 80 לפנה"ס. ההנחה שיושבי הגולן של שנת 68 לספירה הם צאצאי לוחמיו טעונה הוכחה. השם "גרי אריות" אינו מתאים לאנשים שגייר; "גרי אריות" הם אנשים שמתגיירים כתוצאה מפחד על טבעי. הפחד שהביא לגיורם של תושבי אדום והגולן היה טבעי לחלוטין, והוא נבע מנוכחותם של פנאטים דתיים חמושים הנתמכים על ידי שכירי חרב. שם הולם יותר לאנשים האלה יהיה "אנוסים", אבל זה לא יהיה כל כך נחמד, נכון?

ג. אגב, ההתיישבות בגולן הסתיימה בהתאבדות המונית. האם זה המודל שאתה מציע לנו?

ד. "משרד החינוך לא מלמד את המוסר התנ"כי" - וטוב שכך. המוסר התנ"כי הוא אנטי אנושי. הוא מורה על השמדת עמים, על אונס בעת מלחמה, על קורבן אדם מדי פעם (בת יפתח), על הוצאתם להורג של הומוסקסואלים ונשים שלא שמרו על תומתן. מעניין בהקשר זה הסיפור של תמר ויהודה. "הוציאוה ותשרף", אומר יהודה, וכשמסתבר לו שהוא הוא הגבר ששכב עמה, משום מה אין הוא מתנדב לעלות על המוקד. מוסר מעניין, אבל באמת עדיף להשאיר אותו מחוץ לבתי הספר. ילדינו סופגים מספיק פנאטיות וגזענות גם כך.

חזרה לעמוד הראשי המאמר המלא

מערכת האייל הקורא אינה אחראית לתוכן תגובות שנכתבו בידי קוראים